Бар’єри HESCO, міни та боєприпаси: Forbes вважає, що Україну готують до оборони

Читать на русском

Західна допомога дасть можливість швидко створити значні фортифікаційні споруди, аби підготуватися до російського наступу та освоїти західну техніку, яку обіцяють союзники

Читать на русском
Бар'єри HESCO
Експерти проаналізували вміст допомоги від США

Західна допомога дасть можливість швидко створити значні фортифікаційні споруди, аби підготуватися до російського наступу та освоїти західну техніку, яку обіцяють союзники

Обладнання, поставлене союзниками Україні, спрямоване на оборонну війну. Воно дає можливість у короткі терміни побудувати укріплені оборонні споруди, які, за оцінками військових, буде надзвичайно важко штурмувати росіянам. Водночас оборона стане лише тимчасовою стратегією.

Такі висновки робить видання Forbes на основі аналізу останнього пакету західної допомоги. США надали велику кількість боєприпасів, обладнання для підриву та бар’єрні загородження HESCO — це габіони, розкладні сітчасті місткості, призначені для заповнення ґрунтом. Вони дають можливість з’єднувати їх між собою, створюючи міцні оборонні споруди. Їх масово використовують американські військові, тож вони мають надійти у великій кількості.

«Стіна HESCO здатна витримати потужний вибух і зупинити більшість снарядів прямої наводки, пропонуючи більший захист, ніж бетонна стіна. Крім того, команда солдатів, оснащена фронтальним навантажувачем, може швидко заповнити ці кошики, фактично створивши дуже сильну оборонну позицію за лічені години», — повідомляють експерти видання.

Водночас ці загородження допоможуть утримувати плацдарм на Лівобережжі Херсонщини. Forbes пише, що HESCO можна легко доставити до Кринок. Так само корисним будуть розбірні загородження для швидкого відновлення оборонних позицій біля Бахмута та Авдіївки. А ще це дає можливість укріпити ключові об’єкти інфраструктури в прифронтових районах.

Американські військові давно використовують HESCO для фортифікації  

Forbes зазначає, що оборонна стратегія, вимагає менше ресурсів, що важливо за умов скорочення міжнародної допомоги. Однак, ця стратегія тимчасова й дає можливість затягнути час до отримання нового західного обладнання та його освоєння. Йдеться зокрема про винищувачі F-16.

Плани українського командування

Про стратегію стримування, як найбільш прийнятну за сучасних умов, говорило багато західних експертів. Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що головною задачею для держави на найближчий час є оборона. Водночас головнокомандувач збройних сил Валерій Залужний повідомив, що планує у 2024 році також і наступальні дії, хоч це залежатиме від того, яку підтримку ми отримаємо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.