Кабмін розширив програму 5-7-9%: хто тепер може отримати пільговий кредит

Відтепер агровиробники, що інвестують у будівництво овочесховищ і картоплесховищ, зможуть скористатися державною підтримкою у вигляді компенсації відсоткової ставки за кредитами – до 150 млн грн, як і підприємства тваринницької та переробної галузей

Кредит на будівництво овочесховищ
Кредит на будівництво овочесховищ

Кабінет Міністрів дозволив аграріям залучати пільгове фінансування за програмою «Доступні кредити 5−7-9%» на будівництво овочесховищ. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва» була ухвалена на черговому засіданні Уряду. Документ підготовлений Мінагрополітики

«Важлива новина для українських фермерів, які займаються овочівництвом. Кабінет Міністрів України ухвалив ініційований Мінагрополітики проєкт постанови, який відкриває нові можливості в межах програми «Доступні кредити 5-7-9%». Відтепер агровиробники, що інвестують у будівництво овочесховищ і картоплесховищ, зможуть скористатися державною підтримкою у вигляді компенсації відсоткової ставки за кредитами – до 150 млн грн, як і підприємства тваринницької та переробної галузей», – наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

Чому це рішення важливе:

  • Через війну та знищення інфраструктури в Україні дефіцит сховищ збільшився до 60%.
  • Потреба у побудові сховищ складає 340 тис. тонн.
  • Це посилення продовольчої безпеки країни, що дозволить знизити цінові коливання на овочі та фрукти в міжсезоння.

Доступні кредити 5-7-9%

Пільгова державна програма "Доступні кредити 5-7-9%", створена для підтримки малого та середнього бізнесу в лютому 2020 року, тобто ще до пандемії коронавірусу та повномасштабного вторгнення РФ, наразі залишається чи не найдієвішим інструментом кредитної підтримки вітчизняної економіки. Лише протягом періоду дії воєнного стану підприємці отримали кредитів на сотні мільярдів гривень. 

Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), єдиним учасником якого є уряд в особі Міністерства фінансів. Фонд перераховує кошти на рахунки компаній-позичальників. ФОП або юридична особа, що є учасником програми, може отримати позику до 60 млн грн на строк до 5 років, залежно від цілей фінансування. Ставки 7 та 9% річних можна зменшити, створюючи нові робочі місця, - за кожного найнятого працівника бізнес отримує знижку. Проте ставка не може бути нижчою за 5%. Уряд у межах "Доступні кредити 5-7-9%" співпрацює з 46 банками.

Скільки та на які цілі надають гроші

Пільгові кредити надають в першу чергу представникам мікро, малого та середнього бізнесу. Головне, щоб кінцевими бенефіціарами компанії з часткою в понад 50% були громадяни України. Кредитна ставка залежить, зокрема, від розміру бізнесу:

  • 5% річних - якщо виручка - до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;
  • 7% річних - для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;
  • 9% річних - для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

Пільговий державний кредит "5-7-9" для бізнесу дають з певною метою. Це може бути:

  • купівля та ремонт приміщень;
  • придбання чи модернізації основних засобів;
  • придбання прав інтелектуальної власності;
  • рефінансування наявної заборгованості.

У різних банках – учасниках програми суми кредитів різняться не суттєво. Найменша наразі доступна позика становить 50 тисяч гривень, максимальна — 60 млн грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube