Кабмін подав до Ради проєкт бюджету на 2024 рік до другого читання: що змінилося

Списання -574 мільйонів гривень на реконструкцію Музей Голодомору також враховано повністю

Держбюджет України на 2024 рік
Уряд схвалив проект Державного бюджету України на 2024 рік до другого читання

Кабмін схвалив фінальний текст Державного бюджету України на 2024 рік. Його має розглянути комітет з питань бюджету і прийняти в цілому парламент. Не дивлячись на правку про зменшення видатків на серіали, гроші на них залишили в повному обсязі, хоча мали йти на реабілітацію поранених військових.

Як звернув увагу народний депутат України Ярослав Железняк, списання -574 мільйонів гривень на реконструкцію Музей Голодомору враховано повністю. Він цікавиться, скільки ще треба розслідувань, щоб зрозуміти що наступного року за гроші платників податків зняти 53-и штук серіалів та фільмів зі 100% держпідтримкою не дуже гарна ідея.

"Для розуміння… не дивлячись на те, що парламент прийняв правку про зменшення видатків на -445 мільйонів гривень на серіали...Гроші на них залишили в повному обсязі. І в тексті до другого читання вся сума залишилась…. Ще раз - всі гроші на серіали залишились. Хоча мали по рішенню Парламенту йти на реабілітацію поранених військових", - вказав Железняк. 

У текст бюджет-2024 заклали всі норми з законопроєкту про "військове ПДФО" №10037. Відповідно прийняття самого бюджету (а там правки вже не можна ставити) одразу означатиме зміни на рік по розподілу військового ПДФО і дорожнього фонду в загальний бюджет. 

У 2023 році:

Курс гривні у 38,6 гривні за долар на кінець періоду до другого читання порівняно з 40,2 гривні за долар на перше читання. Реальне ВВП у 2023 році до  + 5% порівняно із + 2,8% у попередньому прогнозі. Уточнено очікування щодо зростання споживчих цін у поточному році у бік зменшення – з 14,7% до 7,1% (грудень до грудня).

У прогнозі на 2024 рік:

  • скоригували у бік зменшення показник споживчої інфляції – з 10,8% до 9,7% (грудень до грудня минулого року),
  • скориговано припущення щодо курсу гривні 40,7 гривні за долар (середній курс за рік) до другого читання порівняно з 41,4 гривні за долар у попередньому прогнозі. 

"Ще раз нагадаю, що сам курс в бюджет не закладається. Це виключно прогноз", - акцентував Железняк. 

 Мінфін про проєкт Державного бюджету України на 2024 рік

2 листопада Кабмін схвалив проєкт закону "Про Державний бюджет України на 2024 рік" до другого читання. У проєкті бюджету до другого читання потреба у зовнішній фінансовій підтримці складає близько 41 мільярдів доларів. Цей обсяг вдалося зменшити з 42,9 мільярда доларів зокрема, завдяки збільшенню планових доходів в результаті перегляду макропоказників та врахуванню інших додаткових надходжень.

Було уточнено очікувані макроекономічні показники на 2023 рік, які є базою для розрахунку прогнозу на 2024 рік. Зокрема:

  • швидке відновлення реального ВВП у 2023 році до + 5% порівняно із + 2,8% у попередньому прогнозі,
  • курс гривні у 38,6 гривні за долар на кінець періоду до другого читання порівняно з 40,2 гривні за долар на перше читання,
  • уточнено очікування щодо зростання споживчих цін у поточному році у бік зменшення – з 14,7% до 7,1% (грудень до грудня).

У прогнозі на 2024 рік скоригували у бік зменшення показник споживчої інфляції – з 10,8% до 9,7% (грудень до грудня минулого року). Також скориговано припущення щодо курсу гривні 40,7 гривень за долар (середній курс за рік) до другого читання порівняно з 41,4 гривні за долар у попередньому прогнозі.

Дохідна частина проєкту держбюджету збільшена порівняно з I читанням на 22,2 мільярда гривень і передбачена у сумі 1 768,5 мільярда гривень, в тому числі по загальному фонду збільшилась на 22,1 мільярда гривень. Видатки та надання кредитів збільшено у законопроєкті до другого читання у порівнянні з першим читанням на 95,2 мільйона гривень та становлять 3 355 мільярда гривень, у тому числі видатки загального фонду – 3 120,6 мільярда гривень та видатки спеціального фонду – 234,5 мільярда гривень.

До II читання граничний обсяг дефіциту зменшили на 22,1 мільярда гривень (до 1 571,5 мільярда гривень), що узгоджено із Міжнародним валютним фондом. При підготовці проєкту держбюджету до II читання, за пропозиціями нардепів та узгодженням з профільними міністерствами здійснили перерозподіл коштів в рамках окремих бюджетних програм. Зокрема, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Міністерства аграрної політики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube