Списання -574 мільйонів гривень на реконструкцію Музей Голодомору також враховано повністю
Кабмін схвалив фінальний текст Державного бюджету України на 2024 рік. Його має розглянути комітет з питань бюджету і прийняти в цілому парламент. Не дивлячись на правку про зменшення видатків на серіали, гроші на них залишили в повному обсязі, хоча мали йти на реабілітацію поранених військових.
Як звернув увагу народний депутат України Ярослав Железняк, списання -574 мільйонів гривень на реконструкцію Музей Голодомору враховано повністю. Він цікавиться, скільки ще треба розслідувань, щоб зрозуміти що наступного року за гроші платників податків зняти 53-и штук серіалів та фільмів зі 100% держпідтримкою не дуже гарна ідея.
"Для розуміння… не дивлячись на те, що парламент прийняв правку про зменшення видатків на -445 мільйонів гривень на серіали...Гроші на них залишили в повному обсязі. І в тексті до другого читання вся сума залишилась…. Ще раз - всі гроші на серіали залишились. Хоча мали по рішенню Парламенту йти на реабілітацію поранених військових", - вказав Железняк.
У текст бюджет-2024 заклали всі норми з законопроєкту про "військове ПДФО" №10037. Відповідно прийняття самого бюджету (а там правки вже не можна ставити) одразу означатиме зміни на рік по розподілу військового ПДФО і дорожнього фонду в загальний бюджет.
Курс гривні у 38,6 гривні за долар на кінець періоду до другого читання порівняно з 40,2 гривні за долар на перше читання. Реальне ВВП у 2023 році до + 5% порівняно із + 2,8% у попередньому прогнозі. Уточнено очікування щодо зростання споживчих цін у поточному році у бік зменшення – з 14,7% до 7,1% (грудень до грудня).
"Ще раз нагадаю, що сам курс в бюджет не закладається. Це виключно прогноз", - акцентував Железняк.
2 листопада Кабмін схвалив проєкт закону "Про Державний бюджет України на 2024 рік" до другого читання. У проєкті бюджету до другого читання потреба у зовнішній фінансовій підтримці складає близько 41 мільярдів доларів. Цей обсяг вдалося зменшити з 42,9 мільярда доларів зокрема, завдяки збільшенню планових доходів в результаті перегляду макропоказників та врахуванню інших додаткових надходжень.
Було уточнено очікувані макроекономічні показники на 2023 рік, які є базою для розрахунку прогнозу на 2024 рік. Зокрема:
У прогнозі на 2024 рік скоригували у бік зменшення показник споживчої інфляції – з 10,8% до 9,7% (грудень до грудня минулого року). Також скориговано припущення щодо курсу гривні 40,7 гривень за долар (середній курс за рік) до другого читання порівняно з 41,4 гривні за долар у попередньому прогнозі.
Дохідна частина проєкту держбюджету збільшена порівняно з I читанням на 22,2 мільярда гривень і передбачена у сумі 1 768,5 мільярда гривень, в тому числі по загальному фонду збільшилась на 22,1 мільярда гривень. Видатки та надання кредитів збільшено у законопроєкті до другого читання у порівнянні з першим читанням на 95,2 мільйона гривень та становлять 3 355 мільярда гривень, у тому числі видатки загального фонду – 3 120,6 мільярда гривень та видатки спеціального фонду – 234,5 мільярда гривень.
До II читання граничний обсяг дефіциту зменшили на 22,1 мільярда гривень (до 1 571,5 мільярда гривень), що узгоджено із Міжнародним валютним фондом. При підготовці проєкту держбюджету до II читання, за пропозиціями нардепів та узгодженням з профільними міністерствами здійснили перерозподіл коштів в рамках окремих бюджетних програм. Зокрема, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Міністерства аграрної політики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.