Кабмін підтримав законопроєкт з відновлення державної влади України в Криму: деталі

В Україні планують створити військову адміністрацію Криму та встановити 27 лютого 2014 року датою припинення повноважень органів, які не були переміщені з окупованого Криму

Крим
Ухвалення законопрооєкту створить умови для повноцінної інтеграції Криму в систему публічного урядування України після деокупації

Кабмін у п'ятницю, 1 березня, підтримав законопроєкт, який вносить зміни до Закону України "Про правовий режим воєнного стану". Документ пропонує створити правові передумови для відновлення державної влади в Криму після деокупації. Зокрема, на півострові з'являться військові адміністрації.

Про це повідомили в Мінреінтеграції. Зазначається, що цю законодавчу ініціативу розробило Мінреінтеграції спільно з представниками ОП, Представництва президента в АР Крим, Мінінфраструктури та Національним агентством з питань державної служби.

У разі схвалення акта парламент створить можливість під час дії воєнного стану утворити військову адміністрацію Автономної республіки Крим та військові адміністрації населених пунктів, визначити порядок призначення до них посадових осіб. Також законопроєкт передбачає встановити дату (з 27 лютого 2014 року) припинення повноважень органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб та державних службовців державних органів, які не були переміщені з окупованого Криму.

"Ухвалення проєкту Закону створить умови для повноцінної інтеграції Криму в систему публічного урядування України після деокупації півострова", - йдеться в повідомленні.

Україна готує підґрунтя для деокупації Криму

Наприкінці літа минулого року ВР прийняла закон про впорядкування адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим. В дію вступили рішення, прийняті парламентом у 2016 та 2020 роках щодо декомунізації та запровадження нового районного поділу Автономної Республіки Крим

Головна мета законопроєкту - підготовка підґрунтя для деокупації півострова, адже військові та військово-цивільні адміністрації створюються для діяльності на території територіальних громад. "Впевнені, що цей крок є дуже важливим на шляху до деокупації та повоєнного відновлення Кримського півострова", - заявили тоді у Представництві президента в АРК.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні ми обговоримо інцидент, коли польські фермери напали на потяг і висипали українське зерно прямо на землю із самого вагона. Наш гість - адвокат Станіслав Ліфлянчик, розповість про аграрний бізнес у Польщі та корінь конфлікту між поляками та українцями. Приєднуйтеся, щоб почути коментар експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube