Кабмін може заборонити бронювати ліки онлайн: це загрожує зростанням цін, - Рада захисту прав пацієнтів

Читать на русском

Йдеться про заборону діяльності сайтів-агрегаторів, які збирають дані про ціни на ліки в різних аптеках і дозволяють бронювати товари в інтернеті

Читать на русском
Кабмін, аптеки
Кабмін закликають не ухвалювати проєкт постанови

Йдеться про заборону діяльності сайтів-агрегаторів, які збирають дані про ціни на ліки в різних аптеках і дозволяють бронювати товари в інтернеті

Кабмін може заборонити роботу сайтів-агрегаторів, які надають інформацію про ціни на ліки в різних аптеках України та бронювати їх там. Уряд пропонує дозволити поширювати такі дані та надавати відповідні послуги лише ліцензіатам (аптекам). Влада вважає, що цей крок "покращить забезпечення населення ліками з використанням інформаційних систем"

У свою чергу президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк попередив, що це рішення зробить процес придбання ліків менш зручним. Також такі дії уряду не сприяють конкуренції між аптеками, оскільки пацієнтам треба буде витрачати більше часу, щоб порівнювати вартість ліків у різних точках продажу на їхніх сайтах. Про це Сердюк написав у Facebook.

Зараз споживач за допомогою сервісів накшталт apteki.ua, tabletki.ua, doc.ua, compendium, mypharmacy.com.ua, zdorovi.ua, medbrowse.com.ua, likie.ua тощо може порівнювати ціни на ліки в різних аптеках. Також є можливість забронювати лікарські засоби, щоб потім самостійно прийти до точок продажу і придбати їх там. У разі, якщо уряд ухвалить постанову, це буде неможливо.

Йдеться про проєкт рішення "Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)". Там міститься пункт 159-1 Ліцензійних умов, яким передбачається, що пропозиція продавати ліки має надходити виключно на вебсайті ліцензіата.

"Ніби в аптек є свої сайти і там можна ліки знайти, але ви уявіть, як ви годинами порівнюєте ціни, звіряєте адреси і потім півдня бігаєте містом і шукаєте, де ті ліки є за ціною, яка влаштовує. А якщо вам потрібен якийсь специфічний лікарський засіб, то множте час і зусилля на кілька разів", - попередив Сердюк.

На думку президента асоціації, від прийняття постанови виграють лише великі мережі аптек, які мають кошти, а розробку складних сайтів, де можна придбати лікарські засоби. Як наслідок - монополізація великими мережами, відсутність конкуренції та зростання цін для пацієнтів, вважає Сердюк.

Останні рішення Кабміну

Раніше ми писали, що Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних. Вони діятимуть на період воєнного стану. Додаткову бронь нададуть людям, які працюють в енергетичній галузі і проводять відновлювальні роботи.

Також ми писали, що уряд 7 травня продовжив бронювання від мобілізації. Документи діятимуть ще місяць. Ймовірно, причиною такого рішення стали величезні черги біля ТЦК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.