Їм час повертатись додому: в Офісі президента закликали країни ЄС припинити надавати допомогу українським біженцям

Читать на русском

Повернення українців на батьківщину надасть додатковий сплеск економіці країни

Читать на русском
Українські біженці
В Україні наразі безпечніше, ніж рік тому

Повернення українців на батьківщину надасть додатковий сплеск економіці країни

 Радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко висловив думку, що українським біженцям, які виїхали до Європи через військові дії, слід повертатись на батьківщину. Щоб прискорити процес, він закликав владу цих країн припинити надавати українцям допомогу. Головне у поверненні людей в Україну – їх внесок у державний бюджет.

Відповідну заяву екснардеп зробив під час інтерв'ю швейцарському виданню Tages-Anzeiger. Він зазначив, що люди, які виїхали з України, ніколи не зрозуміють тих, що залишились. Аби нівелювати цей розрив у поняттях й потрібно повернути їх додому якнайшвидше. 

"Наразі у Києві мешкає 3 мільйони людей, у тому числі сотні тисяч дітей. Аргумент про те, що це небезпечно, – нісенітниця", –  сказав радник глави Офісу президента.

Він додав, що тим українцям, які повернуться в Україну не доведеться ставати до лав ЗСУ. Вони можуть жити цивільним життям, купувати продукти в супермаркетах, платити за оренду квартири, користуватися послугами клінік та аптек, а ще платити податки.Таким чином вони будуть наповнювати бюджет країни. 

"Ваші гроші зникають з економіки. І ситуація стає дедалі складнішою", — відмітив Лещенко.

На думку політика, чим довше українці перебувають за кордоном, тим складніше їх повернути в Україну. Адже діти там ходять до школи, інтегруються у суспільство й "Україна втрачає ціле покоління молоді".

Українці біженці у ЄС – кількість та підтримка

У країнах Євросоюзу статус тимчасового захисту отримали 4,27 млн українців. Така статистика на кінець листопада 2023 року. Майже половина отримувачів тимчасового захисту в ЄС – це жінки (46,3%). Майже третину біженців становлять діти – 33,3%. Ще 20,4% від загальної кількості – це дорослі чоловіки.

Найбільше українців прийняла до себе Німеччина – 1 235 960 осіб. Це 28,9% від загальної кількості ЄС. У  Польщі перебувають 955 110 біженців (22,3%), а у Чехії – 369 330 (8,6%).

Відомо, що Євросоюз продовжив тимчасовий захист для біженців з України. Він діятиме до 4 березня 2025 року і дозволяє користуватися узгодженим набором прав, а саме: доступом до житла, доступом до ринку праці, медичною допомогою та доступом до освіти для дітей.

Крім того, українці, які перебувають у Німеччині, зможуть у 2025 році отримати паспорт ФРН. Це пов'язано з тим, що німецька влада вирішила значно спростити правила натуралізації й отримати якомога більше кваліфікованих працівників у різних сферах. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.