Ізраїльтяни не хочуть судової реформи: понад пів мільйона людей вийшли на вуличні протести

Люди протестують у кількох містах країни, опозиція заявляє про безпрецедентну політичну кризу в Ізраїлі

Ізраїльтяни не хочуть судової реформи: понад пів мільйона людей вийшли на вуличні протести
Тель-Авів, 10 березня 2023 року/Фото: ВВС

У кількох містах Ізраїля люди влаштували масові протести. Вони невдоволені наміром новообраного уряду кардинально змінити судову систему. На вулиці вийшли понад 500 тисяч ізраїльтян, що є рекордом для протестів у цій країні.

Про це повідомляє BBC.

Як зазначається, рекордна кількість людей, 50 тисяч, вийшла на вулиці у Хайфі, що для цього міста - дуже багато. Ще близько 200 тисяч долучилися у Тель-Авіві. Мітинги тривають уже 10 днів. Їх проводять проти намірів уряду радикально змінити судову систему.

"Тамір Гіцабрі, який марширував у місті, сказав: "Це не судова реформа. Це революція, яка змушує Ізраїль піти до повної диктатури, і я хочу, щоб Ізраїль залишався демократією для моїх дітей". Протестувальники аплодували начальнику поліції Амічаю Ешеду, коли він проходив по мітингу. Тут справжнє море людей", - описує ВВС ці протести. 

Уряд Ізраїлю наразі не хоче йти на поступки. Тут переконують, що діють в інтересах виборців. Тому протести продовжуються. Лідер опозиції Яїїр Лапід, виступаючи на мітингу південному місті Беер-Шева, заявив, що новий уряд влаштував в Ізраїлі безпрецедентну політичну кризу.

"На нас обрушується хвиля тероризму, наша економіка зазнає краху, гроші тікають з країни. Іран щойно вчора підписав нову угоду з Саудівською Аравією. Але єдине, що хвилює цей уряд, — це зруйнувати ізраїльську демократію", — сказав він.

Caption
Caption

Верховний суд хочуть обмежити у правах

Людей вигнало на вулиці рішення уряду Ізраїля поширити свій вплив на судову систему країни. Зокрема, урядовці планують контролювати процес відбору суддів та обмежити право Верховного суду ухвалювати деякі рішення. 

Опозиція і більшість людей вважають це прямим наступом на демократію. що суперечать волі виконавчої й законодавчої гілок влади. Вони вимагають нічого не змінювати, натомість зберегти незалежність судової системи. В Ізраїлі вважають, що вона працює добре та є надійним захистом демократичних цінностей.

Березень 2023 року приніс також масові протести в Грузію. Вони розпочались 7 березня у Тбілісі у зв'язку з наміром влади прийняти закон про "іноагентів", який є в росії. Мирні мітинги переросли у зіткнення з правоохоронцями й тривали до 9 березня. Влада пішла на поступки. Кілька днів в Грузії - затишшя. Однак, протести можуть відновитися, адже тепер у суспільстві визріли нові вимоги - відставка уряду та дострокові вибори.

Раніше Інформатор писав, що в Ізраїлі можуть запровадити смертну кару за тероризм

Ми також повідомляли, що Ізраїль має намір передати Україні унікальні системи оповіщення про повітряну небезпеку. Ці "розумні пристрої" уміють визначати напрямок об'єктів у повітрі, їхній вид та час враження цілі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube