У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Система чітко визначає напрямок польоту ракет і вказує, скільки часу є у громадян, щоб заховатись в укритті.
Ізраїль, чия делегація сьогодні відвідала Київ, веде роботу над пілотним проєктом системи раннього оповіщення про наближення ворожих ракет та безпілотників до Києва. В майбутньому проєкт планують розгорнути та в інших регіонах України.
Про це повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук в ефірі телемарафону «Єдині новини».
Як відомо, зараз в Україні тривогу вмикають у всіх північних областях, якщо, приміром, у Білорусі злетіли російські винищувачі.
В Ізраїлі працюють потужні радари, які точно визначають, куди саме полетить ракета. Відтак, сирени вмикають секторально у конкретному місці. Крім того, сирени матимуть спеціальний сигнал, який вказує скільки хвилин є у громадян, щоб заховатися у безпечному місці.
Нова система оповіщення є дуже важливою для України й робота над нею триває чотири місяці. Ізраїль підтвердив, що незабаром завершить пілотний проєкт для Києва, який буде відповідати реаліям України.
«Безумовно, така система нам потрібна, і робота над цим ведеться уже чотири місяці. У публічній площині говориться, що нам це передадуть. Але не так усе просто, бо це справді забере певний час. Фактично під час візиту ізраїльтяни підтвердили, що вони протягом трьох місяців закінчать пілотний проєкт для Києва під наші реалії», - сказав Корнійчук.
Посол також зазначив, що це лише початок і згодом проєкт раннього оповіщення може бути розширений на інші регіони. Таким чином, така система може стати надзвичайно корисною для захисту населення від надзвичайних ситуацій.
Військові визначають маршрут ворожих ракет та враховують можливість зміни їх напрямку польоту або зникнення з радарів під час польоту. Приміром, якщо ракета направляється з Чорного моря до Вінниці - сигнал тривоги активується спершу в Одесі, потім у Миколаєві, Умані, Тульчині, Немирові та, зрештою, у Вінниці. Існує також можливість, що ракета може продовжити свій рух до Житомира та Луцька.
У всіх містах, що знаходяться на маршруті ракети, а також можливо з обох боків від нього, автоматично вмикається тривога. Це через те, що невідомо, де впаде снаряд.
Якщо ракета пролетіла, приміром, Київ, то у цьому місті автоматично вимикається тривога. Таким чином, система оповіщення працює ланцюжком по всій країні, забезпечуючи захист населення.
Нещодавно ворог змінив тактику повітряних ударів. Тепер росія запускає крилаті ракети дуже низько вздовж річища річок Дністер та Південний Буг, що значно ускладнює роботу української ППО.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що у річницю вторгнення рф в Україну слід очікувати три хвилі ракетних ударів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.