“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Згідно з пояснювальною частиною законопроєкту, "мета цього закону – припинити терор та створити сильне стримування"
Уряд Ізраїлю схвалив законопроєкт, який дозволить судам виносити смертну кару за терористичні атаки проти ізраїльських громадян. Міністерський законодавчий комітет проголосував за його просування. Незабаром його винесуть для попереднього читання на пленумі Кнесету.
Про це повідомляє The Times of Israel. У спільній заяві Біньяміна Нетаньяху та Бена Гвіра йдеться, що початковий законопроєкт, запропонований у неділю, 26 лютого, передбачає, що "суди зможуть призначати смертну кару тим, хто вчинив націоналістично мотивоване вбивство проти громадянина Ізраїлю". Згідно з пояснювальною частиною законопроєкту, "мета цього закону – припинити терор та створити сильне стримування".
"Ми працюємо проти тероризму всіма засобами — в оперативних операціях, у припиненні терактів, у прийнятті закону про депортацію сімей терористів і в законі про смертну кару для терористів. Наша відповідь тероризму полягає в тому, щоб нанести жорсткий удар по терору та зміцнити контроль над нашою країною", — написав Нетаньяху в Twitter.
Кримінальний кодекс Ізраїлю передбачає смертну кару, але лише у рідкісних випадках — нацистський натхненник Адольф Ейхман був одним із лише двох людей, страчених державою за майже 75 років. Праві політики, включно з деякими представниками нинішньої опозиції, давно наполягали на прийнятті закону про страту для терористів, але зусилля провалилися без достатньої підтримки та через юридичні проблеми. У 2017 році голова Yisrael Beytenu Авігдор Ліберман запропонував законопроєкт, який дозволяє суду страчувати будь-якого терориста, чий напад закінчився смертю жертви, а колишній міністр юстиції Аєлет Шакед наполягав на застосуванні смертної кари за будь-який напад, який призвів до вбивства дитини.
За останні кілька тижнів в результаті серії смертоносних нападів палестинців загинуло 13 ізраїльтян, у тому числі двоє в неділю, 26 лютого. Хвиля терору, яка відбувається на тлі ескалації на Західному березі річки Йордан, знову активізувала заклики до більш жорстких каральних дій проти палестинських злочинців, а також до більш суворих заходів стримування. Як пише Deutsche Welle, представники Ізраїлю та Палестини зустрілися у Йорданії для переговорів з приводу запобігання подальшій ескалації насильства. Сторони домовилися дотримуватися всіх підписаних угод, працювати над досягненням справедливого та постійного миру, та наголосили на необхідності деескалації на місцях та запобігання насильству. Перемовини стосовно зниження напруженості в регіоні відбулися 26 лютого в портовому місті Акаба на Червоному морі.
Раніше ми писали, що режим Лукашенка затвердив в Білорусі смертну кару за держзраду. Крім того, в Ірані стратили протестувальника.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.