Останній оплот ХАМАСу опинився в оточенні після того, як Армія оборони Ізраїлю встановила контроль над кордоном, але світова спільнота занепокоєна долею цивільних
У середу, 29 травня, Єрусалим узяв під контроль буферну зону вздовж кордону між сектором Газа та Єгиптом. Водночас Армія оборони Ізраїлю здійснює рейди у 2,5-мільйонне місто Рафах, де палестинські бойовики мають потужну інфраструктуру. Єрусалим діє всупереч рішенню Міжнародного кримінального суду та потужного пропалестинського руху, який охопив країни Заходу.
Як повідомляє агенція Reuters, ЦАХАЛ отримав «оперативний» контроль над «Філадельфійським коридором». Йдеться про 14-кілометрову ділянку вздовж єдиного кордону Сектора Гази з Єгиптом, який десятиліттями був «сірою зоною».
«Філадельфійський коридор служив для ХАМАС кисневою лінією, яку він регулярно використовував для контрабанди зброї в район сектора Газа», — сказав військовий речник Даніель Хагарі.
Водночас танкові з’єднання ЦАХАЛу зайшли в Рафах до табору Тель-Аль-Султана на заході та поблизу Шабури в центрі. Очевидці повідомляють, що вони не залишалися в місті, відступили до буферної зони на кордоні з Єгиптом.
У п’ятницю, 24 травня, Міжнародний суд ООН виніс постанову, якою зобов’язав Ізраїль припинити бойові дії в Рафаху відповідно до своїх зобов’язань у рамках Конвенції щодо запобігання геноциду. Але прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що цілі операції в Газі — винищення керівництва та інфраструктури терористичного руху ХАМАС — має бути досягнуто.
У неділю, 26 травня Ізраїль завдав авіаційного удару по табору біженців у Рафаху. Загинуло щонайменше 45 людей, що викликало різке засудження на Заході. Нетаньяху заявив, що ціллю були ватажки ХАМАСу, а цивільні жертви назвав «трагічною помилкою». На думку ізраїльських військових, причиною масштабної пожежі стала повторна детонація боєзапасів бойовиків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.