Ірландія оголосила про визнання Палестини — це вже третя країна ЄС за день

Іспанія підтримує існування незалежної держави палестинців у кордонах 1967 року - з Західним берегом Йордану у своєму складі та столицею у Східному Єрусалимі

Уряди в ЄС
Дублін, Осло та Мадрид обіцяють налагодити з Палестиною дипломатичні зв'язки

У вівторок, 28 травня, вступило в дію рішення Норвегії та Іспанії про визнання Палестини окремою державою. Водночас визнала існування палестинської держави Ірландія. Країни приймають свої рішення під тиском громадської думки, що симпатизує цивільним палестинцям, які страждають через бойові дії проти ХАМАСу в Секторі Газа. 

Уряд Ірландії на своєму засіданні офіційно визнав існування Палестини, повідомляють на урядовому сайті. Дублін готується встановити повноцінні дипломатичні відносини з палестинською адміністрацією в Рамаллі.

«Це рішення Ірландії спрямоване на збереження надії. Йдеться про віру в те, що рішення про створення двох держав є єдиним способом для Ізраїлю та Палестини жити пліч-о-пліч у мирі та безпеці», — заявив премʼєр-міністр Ірландії Саймон Гарріс.

Вступило в дію аналогічне рішення Норвегії, повідомляє агенція Anadolu. Міністр закордонних справ країни Еспен Барт Ейде назвав це «особливим днем» та поворотним моментом у норвезько-палестинських відносинах. Він додає, що Норвегія є «одним із найзатятіших прихильників палестинської держави протягом понад 30 років».

Уряд Іспанії визнає Палестинську держави в межах 1967 року. Про це повідомляє телевізійний мовник RTVE.

«Іспанія приєднається до більш ніж 140 країн, які вже визнали Палестину як державу. Це історичне рішення, єдина мета якого — сприяти досягненню миру між ізраїльтянами та палестинцями», — заявив прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

Визнання в кордонах 1967 року передбачає, що Палестині відійде Західний берег Йордану. Там давно мешкають єврейські поселенці, а в Ізраїлі вважають його своїм історичним регіоном і називають «Юдея і Самарія». Столицею Палестини має стати Східний Єрусалим, частина столиці єврейської держави. Санчес додає, що рішення жодним чином не спрямоване проти Ізраїлю.

Єрусалим засудив такі дії й погрожує «тяжкими наслідками». В Ізраїлі переконані, що це стимулює терористичний та антиізраїльський рух: ХАМАС та інші сили з «вісі опору» сприймуть це як винагороду за свої злочини.

Визнання Палестини

З 1988 року вже 146 країн зі 193 держав-членів ООН офіційно визнали незалежність цієї держави, але переважна більшість із них не належать до Західного світу. Найпершою в ЄС це зробила Швеція у 2013 році. Про намір трьох європейських країн визнати Палестину було відомо давно. 

У листопаді 2012 року Палестина отримала статус держави-спостерігача від Генеральної асамблеї ООН та визнання Міжнародного кримінального суду. Авторитарні країни використовують цей статус, щоби підірвати світовий порядок, зокрема атакуючи авторитет США та Ізраїлю — їхнього головного союзника поза НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube