Ізраїль: терористи з ХАМАС отримують до $12 млн на місяць фінансування через інтернет-пожертви

Ізраїль і союзники продовжують протидію ХАМАС: боротьба йде з електронним фінансуванням терористів

ХАМАС збирає мільйони через онлайн-групи
ХАМАС отримує рекордні суми через фіктивні благодійні організації

Ізраїль стверджує, що ХАМАС отримує фінансову підтримку через онлайн-пожертви, використовуючи групи, які прикидаються благодійними організаціями з Сектора Газа. Щомісячна сума таких "пожертв" становить від 8 до 12 мільйонів доларів. Вона вдвічі більше порівняно з періодом до нападу на Ізраїль 7 жовтня.

Як пише Bloomberg, за інформацією представників Національного бюро Ізраїлю щодо протидії фінансуванню тероризму, це означає суттєве збільшення онлайн-фінансування терористів у порівнянні з попередніми показниками. Вашингтон також переконаний, що ХАМАС отримує значну фінансову підтримку від сайтів онлайн-пожертвувань та виявляє рішучість припинити цей процес.

Офіційні особи, які розмовляли анонімно, визнали, що відстеження та оцінка обсягу збору коштів ХАМАС складні завдання через досвід таких організацій  в ухиленні від фінансових санкцій та інших заходів. Науковий співробітник Вашингтонського інституту близькосхідної політики Метью Левітт зазначив, що після військових дій у секторі Газа спостерігається різке зростання як законних, так і незаконних благодійних внесків на користь палестинців.

Ізраїль у співпраці з союзниками активізував заходи протидії збору коштів ХАМАС. Йдеться про частину оперативної групи з 16 країн, яка була створена після війни для відстеження фінансових потоків групи. До неї входять також Німеччина, Нідерланди, Великобританія і Канада.

Ізраїльський уряд регулярно оновлює список краудфандингових кампаній, які, за його словами, допомагають ХАМАС. США також ввели нові фінансові санкції проти ХАМАС з 7 жовтня та продовжують тиск на арабські держави Перської затоки та інші країни, включаючи Туреччину, щоб вони також долучилися до заходів.

Усі зазначені країни відкидають звинувачення в тому, що вони є центрами збору грошей для ХАМАСу, і заявляють, що прикладають зусилля для запобігання відмиванню коштів. Однак найбільш важким завданням залишається визначення легальності благодійних організацій та їх можливого прихованого підтримування ХАМАС.

Що відомо про інші джерела фінансування ХАМАС

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель під час своєї промови в Університеті Вальядоліда заявив, що Ізраїль протягом багатьох років фінансував ХАМАС для того, аби послабити Рух за національне визволення Палестини (ФАТХ). Боррель також закликав міжнародну спільноту активно сприяти створенню незалежної палестинської держави попри те, що Ізраїль не погоджується на таке завершення конфлікту. Дипломат вважає, що наразі необхідно створити гуманітарну паузу для звільнення заручників та зупинення бойових дій в Секторі Гази.

Також відомо, що Іран став одним із найголовніших фінансових спонсорів ХАМАСу для їх нападу на Ізраїль. Окрім цього, ХАМАС заробляє і на контрабанді. Про це пише CNN.

За даними The Wall Street Journal, бойовики палестинського руху ХАМАС отримували гроші з росії. А точніше - з російської криптовалютної біржі Garantex. Безпосередньо перед нападом на Ізраїль "хамасівці" вивели звідти 93 мільйони доларів. Більше того, сайт ХАМАСу розташований на російському хостингу. Відтак, кремль разом з Іраном протягом тривалого часу розхитував ситуацію в Ізраїлі. Купуючи шахеди, можна сказати, що росія фактично фінансувала напад на Ізраїль. А відтак через Іран кремль розпалює вогонь війни на Близькому Сході.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube