ХАМАС отримував фінансування з російської криптобіржі - WSJ

З'являється все більше доказів причетності рф до фінансування терористів

ХАМАС отримував гроші з рф
Безпосередньо перед нападом бойовики отримали з біржі 93 мільйони доларів

Бойовики палестинського руху ХАМАС отримували гроші з росії. А точніше - з російської криптовалютної біржі Garantex. Безпосередньо перед нападом на Ізраїль "хамасівці" вивели звідти 93 мільйони доларів.

Про це йдеться в розслідуванні видання The Wall Street Journal. Зазначається, що російська біржа є фінансовим центром для обходу санкцій

Так, наразі через дану криптовалютну платформу проходить значно більше транзакцій, аніж це було до початку повномасштабної агресії росії проти України. Ще в минулому році США наклали окремі санкції саме на Garantex.

Втім, не дивлячись на це, наразі можна констатувати, що портал "процвітає", пишуть журналісти. Її функціонал значно збільшився останнім часом: це альтернативний майданчик для обходу санкцій. Окрім цього, Garantex використовують для відмивання грошей, адже завдяки блокчейн-технологіям такі кошти майже неможливо відслідковувати.

"Палестинські бойовики частково фінансували свій напад на Ізраїль напередодні початку бойових дій 7 жовтня. Цифрові гаманці "Ісламського джихаду", які приєдналися до ХАМАС, отримали 93 млн доларів через Garantex", - повідомляють журналісти.
А от американський Мінфін ще в 2022 році попереджував про те, що прогалини в контролі за фінансовими операціями на криптобіржах є чудовою можливістю для терористичних угруповань. Те ж саме, до речі, казали й в Ізраїлі. 
 
Що ж до самої рф, то держава-терористка використовує Garantex для конвертаційних операцій. Кажучи простіше, переводить рублі в інші валюти. Робиться це "чорним налом", тобто прямо готівкою в офісах біржі. Натомість вони отримують стейблкоїни, частина з яких привʼязана до долара США. Потім гроші можна вивести в готівку за кордоном за допомогою місцевої мережі партнерів. Що й не кажи, а схема дуже "мутна" та відверто протизаконна. 

"За даними постачальника криптоданих Coinpaprika, у липні транзакції клієнтів на платформі склали близько 865 мільйонів доларів, що більш ніж утричі перевищує суму, яку вона обробила за місяць, коли на неї були введені санкції", - зазначають журналісти.

В свою чергу в рф навіть не намагаються приховати подібні операції. Там кажуть, що використовують Garantex через те, що їй немає альтернативи. Так і є, адже великі легальні світові криптобіржі пішли з російського ринку після початку вторгнення в Україну. 

ХАМАС проти Ізраїлю: яка ситуація на цей час 

Нагадаємо, що 7 жовтня - рівно тиждень тому - почалася нова війна в Ізраїлі. Бойовики ХАМАСу здійснили масовану атаку на країну, захопивши на перших порах територію, яка вдвічі перевищувала розмір сектора Гази, з якого й почався напад. Вони вбили майже півтори тисячі ізраїльтян, а також забрали більше сотні з них в полон. 

Станом на 14 жовтня Єрусалим проводить масовані коврові бомбардування Гази. Деякі квартали міста вже перетворилися на фактичні руїни на кшталт українського Бахмуту. Також Ізраїль закликає всіх мирних мешканців з числа палестинців евакуюватися. Втім, їм особливо й нікуди евакуюватися, адже кордону з Західним берегом (Палестинська автономія) вони не мають, а Єгипет відмовляється пропускати біженців на свою територію.

Судячи з усього, наразі завершується фінальна підготовка Єрусалиму до наземної військової операції. Скоріше за все, вона ставить ціллю повне знищення ХАМАСу та їхніх союзників з "Ісламського джихаду", а також тотальну окупацію сектора Гази задля вирішення "вічної" проблеми з цією територією. Поки що складно передбачити результати цієї операції. Скоріше за все, в ЦАХАЛу вистачить сил знищити бойовиків, адже ізраїльська армія в багато разів більша та набагато краще технічно оснащена. Однак бойові дії в щільній міській забудові Гази явно не будуть "легкою прогулянкою", тож чи досягне Ізраїль усіх своїх цілей - питання наразі відкрите. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube