Ізраїль не передасть Україні ППО Hawk: причини

Читать на русском

Наразі країна має значно сучасніші системи протиповітряного захисту

Читать на русском
Ізраїль не передасть Україні ППО Hawk: причини
Ізраїль не передасть Україні ППО Hawk: причини

Наразі країна має значно сучасніші системи протиповітряного захисту

25-го січня стало відомо, що США робили запит до Ізраїлю щодо передачі Україні систем ППО Hawk. Проте, країна відмовила в цьому, заявивши, що наявні в неї установки знаходяться в неробочому стані, і їх взагалі неможливо використовувати. Наразі є натяки на можливість передачі ракет до цих установок, але конкретики поки що немає. 

Про це повідомляє видання Axios. Адміністрація президента США Джо Байдена зробила запит до Ізраїлю щодо можливості передати системи ППО МІМ-23 Hawk. Справа в тому, що вони вже давно зняті з озброєння країни і просто зберігаються на складах нікому непотрібні. Проте, США отримали відмову. 

Міноборони Ізраїлю заявили, наче згадані системи перебувають у неробочому стані. Причиною цьому назвали тривале зберігання без належних умов. Підтверджень цьому не надається, та і попередня політика «нейтралітету» країни більше натякає на небажання постачати Україні ефективне озброєння. У випадку реальної несправності систем їх могли запропонувати відремонтувати або віддати на ремонт іншим, але цього не сталося. 

Водночас, є й позитивні моменти. Офіційні особи Ізраїлю натякнули, що хоч і самі системи можуть бути «повністю несправні», то ракети до них ще мають шанси на нове життя. Можливо, їх вдасться відремонтувати та використати. Проте, наразі це лише на стадії обговорення, а не угоди. 

У будь-якому випадку, Ізраїль раніше неодноразово відмовлявся пристати на запити США та України щодо надання оборонної зброї. Здебільшого таке рішення було зумовлено побоюваннями збільшити напруження в стосунках з рф та інтересами безпеки Ізраїлю в Сирії. Тим паче, що країна вже має значно кращі системи ППО, ніж ті Hawk. 

Що цьому передувало

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомляв про те, як проходять переговори з Ізраїлем. За його словами, з нашого боку надходило чимало пропозицій щодо будь-яких форм співпраці, але країна їх усі відкридала. Наразі продовжуються спроби переконати Ізраїль відійти від політики нейтралітету. 

Крім цього, 23-го січня Ізраїль та США почали найбільші в історії спільні військові навчання. Найбільше під час них орієнтуються на використання авіації. Навчання проводять на тлі напружених відносин між США та Іраном. 

Нагадаємо, що компанія Baykar безкоштовно передала Україні ще 2 безпілотники Bayraktar.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.