«Історичне рішення»: Зеленський подякував Німеччині за визнання Голодомору геноцидом українців

Резолюцію було прийнято одноголосно

«Історичне рішення»: Зеленський подякував Німеччині за визнання Голодомору геноцидом українців
Ілюстративне фото
Німецький бундестаг визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Голодомор припав на час наймасовіших злочинів проти людства на європейському континенті, йдеться в ухваленій резолюції.
 
Про це повідомляє сайт уряду Німеччини у середу, 30 листопада. Вказано, що резолюцію про визнання Голодомору геноцидом підготували депутати із Соціал-демократичної партії, Зелених, Вільної демократичної партії та опозиційного ХДС/ХСС. Резолюцію було прийнято більшістю голосів, без підрахунку, шляхом підняття рук. При цьому утрималися депутати із ультраправої Альтернатива для Німеччини та Лівої партії.
"Від голоду і репресій постраждала вся Україна, а не лише її зернопостачальні регіони. На сьогоднішньої день, цілком очевидно визначати геноцид у межах історично-політичної класифікації. Німецький бундестаг поділяє таку класифікацію", – йдеться у документі.
У резолюції наголошується, що "Голодомор припав на час наймасовіших злочинів проти людства на європейському континенті, жорстокість яких на той час важко навіть уявити".
 
"До цих злодіянь відноситься Голокост європейських євреїв у його історичній винятковості, воєнні злочини Вермахту і сплановане вбивство мільйонів невинних цивільних осіб у рамках расистсько-німецької війни на Сході, за яке Німеччина несе історичну відповідальність", – йдеться у резолюції. Президент Володимир Зеленський подякував парламенту Німеччини за визнання Голодомору 1932-33 років в Україні
«Німеччина визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом. Дякую за це історичне рішення депутатам Бундестагу. Правда завжди перемагає», – написав Зеленський у твітері.

Голодомор – це геноцид Українського народу

Його вчинив комуністичний тоталітарний режим із наміром знищити цілком чи частково українську націю як таку. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року "Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього" та Закону України "Про Голодомор 1932–1933 років в Україні" від 28 листопада 2006 року. 

Оцінки кількості загиблих внаслідок Голодомору 1932–1933 років коливаються від 3 до 7 мільйонів жертв. Називаються й більші цифри. Радянський Союз намагався приховати правду про геноцид. У роки Голодомору західні уряди, прагнучи не погіршувати відносини з СРСР, воліли мовчати. Після Другої світової війни на міжнародному рівні було засуджено нацизм, проте злочини радянського режиму, зокрема й Голодомор-геноцид українців, залишилися без належної та єдиної міжнародної оцінки навіть після розпаду Союзу. А ще через три десятиліття режим у Росії знову вдався і до геноцидних практик щодо українців, і до використання голоду як інструменту, щоб тиснути на міжнародну спільноту.

Раніше ми писали, що Чехія визнала Голодомор геноцидом українського народу. Крім того, росія вчергове хоче влаштувати голодомор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube