Іранський БПЛА атакував цивільне судно: Пентагон заявляє, що Тегеран доєднався до конфлікту

Читать на русском

Сполучені Штати офіційно обвинуватили Тегеран у використанні дронів-камікадзе проти цивільного танкера в Індійському океані

Читать на русском
Іранський БПЛА
Дестабілізація світової торгівлі на руку «вісі зла 2.0»

Сполучені Штати офіційно обвинуватили Тегеран у використанні дронів-камікадзе проти цивільного танкера в Індійському океані

У суботу, 23 грудня, іранський безпілотник завдав удару по танкеру під прапором Ліберії, який перебуває в спільній власності японських та нідерландських фірм. Атака відбулася в океані за 370 кілометрів від берегів Індії. Безпосереднє втручання Тегерану в конфлікт свідчить про збільшені ризики його розгортання.

Про це з посиланням на офіційного представника Міністерство оборони США повідомляє CNN. На щастя, атака не спричинила великих втрат.

«Моторне судно CHEM PLUTO, танкер-перевізник хімікатів під прапором Ліберії, що належить Японії та Нідерландам, зазнав удару сьогодні приблизно о 10 ранку за місцевим часом (6 ранку за Гринвічем) в Індійському океані, у 200 морських милях від узбережжя Індія за допомогою ударного безпілотника, випущеного з Ірану. Постраждалих немає, пожежу на борту танкера ліквідовано. Жодних суден ВМС США поблизу не було», — йдеться в заяві чиновника.

Chem Pluto в супроводі патрульного корабля рухається до найближчого порту  

Екіпаж танкера складало 20 громадян Індії та один в’єтнамець. Нью-Делі надіслало до місця атаки патрульне судно, яке має забезпечити охорону, та літак спостереження. Після усунення ремонтних робіт танкер вирушив до Мумбая. Маршрут танкера пролягав із Саудівської Аравії до порту Мангалор в Індії.

Гібридна війна у Червоному морі

Єменські хусити, проксі сили Тегерану, здійснили більш як сотню нападів, включаючи атаки протикорабельних ракет, безпілотників та абордаж суден. Потенційно це створює значні перешкоди для глобальної торгівлі й економічної стабільності, оскільки на регіон припадає принаймні 12 % морських перевезень. Але це вперше від початку ударів по цивільних суднах у Червоному морі, заявлено про атаку саме іранського безпілотника.

Хусити заявляють, що їхні дії є відповіддю на війну в Секторі Гази. Подібну риторику поділяє і Тегеран, хоч і наголошує, ніби не має відношення до таких дій «вісі оборони». Вашингтон очолив міжнародну коаліцію 20 країн та розпочав операцію Prosperity Guardian, яка має на меті стабілізувати ситуацію в регіоні, знищивши можливості хуситів для атак по цивільним суднам. Хусити натомість заявили про мобілізацію і пообіцяли продовжувати напади. Безпосередня атака Тегерану може означати новий виток ескалації конфлікту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.