Такі дії Тегерана можуть свідчити про його прагнення відкрити можливості для нових дипломатичних переговорів із західними країнами
Іран не включив мобільні пускові установки для балістичних ракет Fath-360 у поставки до РФ, про які раніше звітував Вашингтон. Відомо, що ці установки мали бути направлені до Росії для використання балістичних ракет проти України. Є декілька причин щодо таких дій Тегерану, одна з яких полягає у спробі наладити дипломатичні відносини з Заходом.
Згідно з інформацією трьох анонімних джерел Reuters, Іран взагалі не мав наміру відправляти пускові установки. Один з експертів вказав, що затримка може бути пов'язана з наміром Росії модифікувати вантажівки для транспортування ракет. Інша причина полягає в тому, що Іран може прагнути відкрити шлях для нових переговорів із західними державами, щоб знизити напруженість.
Джерела, зокрема європейський дипломат, представник європейської розвідки та американський чиновник, зазначили, що на момент оголошення США про поставки, установки не були відправлені Росії. У відповідь на питання про поставки, Міноборони Росії, Рада національної безпеки США та місія Ірану в ООН відмовилися коментувати ситуацію.
Нагадаємо, що Держсекретар США Ентоні Блінкен раніше стверджував, що Іран поставив Fath-360 в Росію, підкресливши загрозу, яку ці ракети становлять для безпеки України та Європи в цілому. Ракета здатна досягати цілей на відстані до 121 км та має швидкість, що в чотири рази перевищує швидкість звуку.
За даними Defense Express, нова загроза могла бути спрямована на позиції ЗСУ та міста Східної України. Аналітики навіть припускали, що замість ракет Fath-360 Росія могла отримати з Ірану потужніші Fateh-110
Сполучені Штати разом із союзниками запровадили нові санкції проти Ірану, а Кремль, хоча й відмовився підтвердити отримання ракет, визнав, що співпраця з Іраном включає "чутливі сфери". Фахівці зазначали, що затримка поставок пускових установок може бути частиною дипломатичних маневрів Ірану, оскільки на наступному тижні іранські чиновники зустрінуться з європейськими представниками на Генеральній асамблеї ООН.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.