Інвестори вимагатимуть від Києва відновити сплату відсотків по держборгу - WSJ

Читать на русском

Якщо угоди між утримувачами облігацій та Україною не досягнуть, уже влітку державі доведеться оголосити дефолт

Читать на русском
Державний борг
BlackRock й Pimco наймають консультантів для перемовин

Якщо угоди між утримувачами облігацій та Україною не досягнуть, уже влітку державі доведеться оголосити дефолт

Після початку повномасштабної війни кредитори України погодилися почекати, але тепер вимагають поновити виплату відсотків за державним боргом. Утримувачі державних облігацій, зокрема великі інвестиційні компанії BlackRock й Pimco, формують комісію та наймають консультантів з Weil Gotshal & Manges та PJT Partners PJT для проведення переговорів із метою відновлення платежів. Цього року вони планують отримати пів мільярда доларів річних.

Про це повідомляє Wall Street Journal з посиланням на власні джерела. BlackRock й Pimco володіють приблизно п'ятою частиною державних облігацій України, йдеться про суму близько 20 мільярдів долларів. Бондхолдери мають намір укласти угоду, згідно з якою Київ погодиться на відновлення виплат в обмін на списання частини боргу. Вони вважають, що міжнародна допомога, зокрема 60 мільярдів доларів від США, дає можливість Україні зробити це. Декілька країн G-7 та МВФ заявили, що готові підтримати таку пропозицію, якщо інвестори понизять облікові ставки нижче ринкових. 

У квітні агенція Reuters повідомляла про перемовини між українським урядом та власниками міжнародних облігацій щодо плану реструктуризації боргу на суму 20 мільярдів доларів. Якщо кредитори та Київ не досягнуть домовленостей, у серпні Україні загрожуватиме дефолт: на останній місяць літа припадає закінчення дворічного заморожування платежів, узгодженого з власниками міжнародних облігацій. 

Державний борг України

Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев повідомив, що за два роки держборг зріс на понад 50 %. Станом на кінець лютого він становив 143,7 мільярда доларів.

Дефолт може призвести до девальвації гривні, падіння економічного зростання та рівня життя громадян. Від початку війни Україна регулярно проводить переговори з кредиторами про реструктуризацію боргів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.