Індія та Пакистан домовилися вивести війська зі спірного Кашміру

Військове протистояння різко припинилося після оголошення президентом США Дональдом Трампом перемир’я

пакистан індія
Кашмір. Фото: Getty Images

Пакистан та Індія домовилися повернути додаткові військові підкріплення із лінії контролю в Кашмірі на позиції мирного часу. Зробити це сторони мають до кінця травня. Передбачені декілька етапів виводу військ.

Про це пише AFP. Видання посилається на анонімного пакистанського чиновника.

"Війська будуть повернені на позиції, які займали до початку конфлікту, до кінця травня", - заявив чиновник з Пакистану у коментарі AFP.

Як пише видання, домовленість передбачає поетапне розведення військ і озброєння із лінії контролю - демаркаційної лінії, що розділяє індійську і пакистанську частини Кашміру, яка є однією з найнапруженіших у світі. Індійська армія раніше повідомила, що сторони погодилися на "негайні заходи" для зниження концентрації військ на кордонах. Хоча початково планувалося завершити ці кроки за 10 днів, деякі труднощі спричинили затримки.

Конфлікт, що тривав чотири дні минулого місяця, забрав життя понад 70 людей і стався після нападу озброєних на туристів у індійській частині Кашміру. Нью-Делі звинуватив Ісламабад у підтримці бойовиків, проте Пакистан це заперечує.

Остання ескалація почалася 7 травня, коли Індія завдала ударів по нібито "терористичних таборах" на території Пакистану, що викликало відповідну реакцію Ісламабаду. Військове протистояння включало бойові дії з використанням безпілотників, ракет, артилерії та повітряних ударів. Воно різко припинилося після оголошення президентом США Дональдом Трампом перемир’я, яке досі діє.

Кашмір із мусульманською більшістю - спірний регіон, що став причиною кількох воєн між Індією та Пакистаном з моменту їхньої незалежності у 1947 році.

Індо-пакистанський конфлікт

Криза між Індією та Пакистаном спалахнула після квітневого нападу на туристів в Кашмірі, що знаходиться під управлінням Індії, в результаті якого загинуло 26 мирних жителів, переважно індуїстів. Індія звинувачує Пакистан у допомозі нападникам, що Ісламабад заперечує. За словами спостерігачів, війна підвищила двосторонню напруженість до рівня, безпрецедентного у 21 столітті. 

Індія посідає четверте місце у Глобальному індексі вогневої потужності 2025 року - рейтингу зі 145 країн світу, що базується на їхньому військовому потенціалі. Випереджають Делі лише Сполучені Штати, Росія та Китай. Чисельність діючої індійської армії налічує близько 1,46 мільйона солдатів. Вона оснащена 1672 літаками, 293 військовими кораблями, включаючи два авіаносці, а також ядерним арсеналом.

А от Пакистан підтримував Китай під час його конфлікту з Індією. Як заявляють в індійському Міністерстві оборони, Пекін надав Ісламабаду допомогу в організації протиповітряної оборони та надав дані супутникової розвідки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube