Чи можуть позбавити пенсії через отримання міжнародної допомоги: пояснення дали в уряді

Читать на русском

За законом України пенсіонерів не можуть позбавити пенсії

Читать на русском
Чи можуть позбавити пенсії через отримання міжнародної допомоги: пояснення дали в уряді
Пенсії громадянам країни виплачують згідно з чинними правилами

За законом України пенсіонерів не можуть позбавити пенсії

Тисячі українських пенсіонерів були змушені покинути свої домівки та стикнутися із фінансовими труднощами. Протягом року більшість з них отримувала міжнародну допомогу. Чи не стане це перешкодою для нарахування пенсії?

Як повідомляють у Мінсоцполітики, за українським законодавством пенсії громадянам країни виплачують згідно з чинними правилами. Тобто, якщо пенсія виплачується на банківський рахунок, у момент зарахування кошти стають власністю людини.

"Тому за законом України пенсіонерів не можуть позбавити пенсії, якщо вони отримують матеріальну допомогу за кордоном", - йдеться в роз'ясненні.

Раніше Інформатор писав про те, що українці, які зараз тимчасово перебувають за кордоном та досягли пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно. Це пояснили в Пенсійному фонді України.

Щоб отримати необхідні пенсійні документи , слід скористатися вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду.
Для подання заяви на призначення пенсії потрібно:

1. Зайти на вебпортал ПФУ.
2. Увійти в особистий кабінет коштом кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
3. У розділі «Про пенсійне забезпечення» виберіть вкладку «Заява про призначення пенсії».
4. Дати згоду на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень щодо обробки заяви. Натисніть «Продовжити» та вибрати вид пенсії (наприклад, «Пенсія за віком»).
5. Заповнити анкету та дати згоду на передачу та обробку своїх персональних даних.
6. Прикріпити скан-копії документів, перелік яких буде подано перед формуванням заяви.
7. Перевірити внесені дані, при необхідності відкоригувати їх, після чого підписати заяву за допомогою КЕП та натиснути «Підписати та відправити до ПФУ».

Втім, хто не має всіх необхідних документів чи має проблеми з підтвердженням стажу чи зарплати, то до Пенсійного фонду доведеться звертатися особисто. Якщо ви встигнете звернутися до ПФУ протягом 3 місяців після досягнення пенсійного віку, то пенсія буде призначена у строк, якщо ж – через три місяці, то пенсійні виплати призначать з моменту звернення, тобто певну суму пенсії буде втрачено.

Раніше ми повідомляли, що Верховна Рада внесла зміни до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо призначення пенсії особам, які проживають в окупації або на території, де ведуться бойові дії. Законопроєкт в цілому підтримали 274 нардепи. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.