Ілон Маск будує для розвідки США секретну мережу із сотень супутників-шпигунів - Reuters

Це значно розширить можливості США щодо швидкого виявлення цілей по всьому світу

Ілон Маск
SpaceX будує мережу із сотень шпигунських супутників у рамках секретного контракту з розвідувальним агентством США

Компанія SpaceX Ілона Маска отримала секретний контракт на 1,8 мільярда доларів від розвідувального агентства США. У рамках контракту компанія мільярдера-підприємця побудує мережу із сотень супутників-шпигунів, що значно розширить можливості США зі збору розвідувальної інформації. Ця програма демонструє зростаючу довіру американських спецслужб до компанії Маска.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на 5 джерел, знайомих із цією програмою. За словами джерел, у разі успіху програма значно розширить здатність уряду і військових США оперативно виявляти потенційні цілі майже в будь-якій точці земної кулі.

"Плани показують ступінь участі SpaceX у розвідувальних і військових проєктах США та ілюструють глибші інвестиції Пентагону у величезні супутникові системи на низькій орбіті Землі, спрямовані на підтримку наземних сил", - ідеться в повідомленні.

У виданні додають, що контракт SpaceX із Національним розвідувальним управлінням, агентством, що управляє супутниками-шпигунами, було підписано ще 2021 року. Його сума становить 1,8 млрд доларів.

Чому Ілон Маск запускає тисячі супутників

Компанія SpaceX Ілона Маска запускає на орбіту тисячі супутників. Багато людей кажуть, що вже бачили їх у небі. Вони є частиною проєкту Starlink, метою якого є надання послуг високошвидкісного інтернету з космосу у віддалені райони Землі. З самого початку війни українські військові використовують термінали Starlink від американської компанії  SpaceX. Вони забезпечують стабільний зв'язок на фронті. Але нещодавно стало відомо, що станції з'явились і в окупантів

20 лютого 2024 року американська компанія SpaceX, засновником якої є скандальний мільярдер Ілон Маск, вивела на орбіту супутник Merah Putih 2. Він забезпечить передачу сигналу зв'язку на території Індонезії, Індії та у районах південної й південно-східної Азії. Супутник має пропрацювати щонайменше 15 років.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У цьому відео Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації, розглядає ситуацію, що розгорнулася на українсько-польському кордоні: коли це розпочалося, що спричинило ускладнення, і які останні новини щодо конфлікту. Приєднуйтесь, щоб дізнатися більше про ці та інші аспекти цієї проблеми.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube