Фейкові замінування - елемент гібридної війни: Лубінець пояснив, хто стоїть за анонімними дзвінками і застеріг батьків

За неповних два місяці до Нацполіції надійшло 1 288 повідомлень про замінування будівель, яких насправді не було

Дмитро Лубінець
Дмитро Лубінець каже, що ворог використовує у цій інформаційній війні українських дітей

В Україні порахували, скільки неправдивих повідомлень про мінування шкіл, адміністративних будівель, супермаркетів отримали в Нацполіції від початку навчального року. Виявилось, що всього було 1 288 анонімних дзвінків. І вони продовжують надходити далі щодня. Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, що це - один з елементів гібридної війни. 

Про це він написав на своїй сторінці у Telegram. Омбудсмен каже, що ворог нерідко використовує для таких дзвінків українських дітей. 

"Ще до початку вторгнення МВС повідомляло: близько 70% таких повідомлень надходили з ТОТ, рф або Білорусі. А характер повідомлень, спосіб їх розповсюдження свідчить про цілеспрямовану роботу спецслужб рф, які у такий гібридний спосіб намагаються досягти своїх злочинних цілей для дестабілізації соціальної ситуації в Україні", - йдеться у повідомленні. 

За інформацією Лубінця, лише з 1 вересня до 20 жовтня до Нацполіції надійшло 1 288 повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності. З них 708 — про загрозу мінування закладів освіти. У цей же період часу за вище згаданими фактами зареєстрували 273 кримінальні провадження.

Він пояснив, що нерідко на гачок злочинців потрапляють діти. Їх підбурюють здійснити такий дзвінок, щоб прогуляти школу. Не усвідомлюючи, що роблять, деякі школярі ведуться на провокації, бо сприймають це як жарт чи веселу гру. 

"Ми повинні з цим боротися. При залученні до цих протиправних дій українських дітей, з ними потрібно проводити роз'яснювальні заходи", - написав омбудсмен. 

Фейкові замінування - елемент гібридної війни: Лубінець пояснив, хто стоїть за анонімними дзвінками і застеріг батьків 1

Вербують дітей через соцмережі

В СБУ кажуть, що росіяни використовують декілька платформ для вербування. Українських дітей та підлітків окупанти знаходять у забороненій соцмережі Вконтакте, проросійських Телеграм-каналах та на ігрових інтернет-платформах. Агенти ФСБ знайомляться з дітьми та пропонують їм співпрацю. Школярі й гадки не мають, хто ними маніпулює.  

Нагадаємо, навчальний рік у Києві розпочався з масштабних фейкових мінувань навчальних закладів. Їх "замінували" першого  вересня та повторно через декілька днів. У вівторок, 19 вересня, ситуація повторилася. Школи евакуювали. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube