Хто з футболістів іде на рекорд відданості одному клубу

Захисник Ворскли дивує Європу своєю стабільністю

Мюллер Чеснаков Муньяін
Томас Мюллер, Володимир Чеснаков та Ікер Муньяін мають дещо спільне

Рамос, Мессі, Кейн, Ноубл, К’єлліні - усі ці прізвища ми згадуємо, тільки-но розмова заходить про найвідданіших гравців у світі. Вони віддали левову частку кар’єри своєму рідному клубу та завоювали там статус легенд. Але, хто із гравців Топ-ліг і сьогодні продовжує грати за ту ж команду, де починав? І який найдовший термін? Інформатор зібрав усю інформацію, а аби було цікавіше - враховуємо тільки гравців без оренд. Спойлер: тут є навіть гравці УПЛ!

7. Максіміліан Арнольд (Вольфсбург)

Готуйтеся, у цьому переліку буде багато німців. Почне список Арнольд із Вольфсбурга. Ось уже 11 років та 9 місяців він незмінно бігає тільки за вовків. І досі лишається одним з головних у складі команди - з 2015-го незмінно 30+ матчів за сезон, більшість в основі. Про важливість опорника скаже і його капітанське звання. Арнольд відомий не тільки своєю впевненою грою в центрі, а й гольовим чуттям та чудовим дальнім ударом. Свій рекорд за один клуб він може продовжувати і далі. Гравцю тільки 29 років, а контракт - щонайменше до літа 26-го.

6. Патрік Херрман (Боруссія М)

Наступний німець відкриває представницво менхенгладбахців у нашому рейтингу. Херрман має значно більший здобуток - 13 років і 9 місяців. Однак йому не так щастить, як його німецькому колезі. Нападник схильний до частих травм, та й забивати йому вдається не так часто. Гравець перестав грати на постійній основі з минулого січня, виходив лише на 2-3 хвилини наприкінці гри. А новий тренер - 44-річний Сеоане - взагалі не бачить його у структурі Боруссії М. Дуже сумна історія - колись герой команди, здається, ненадовго у нашому рейтингу і з ним доведеться розпрощатися по завершенні контракту. Хоча на початку кар’єри він стабільно претендував на статус “гравця тижня” і навіть влаштовував ось такі сольні проходи проти дортмундської Боруссії.

5. Начо, Янчке, Уйсал

Тут одразу три гравці, які мають однаковий термін в одному клубі - 14 років та 3 місяці. Про всіх потрохи та по черзі. Почнемо з відомого вихованця мадридського футболу - Начо. Він так і не став головним у Реалі і залишається радше гравцем ротації, хоча останнім часом отримав більше довіри від Анчелотті. Фернандез запам’ятався ще непотрібним та жорстким видаленням за фол на останніх секундах матчу проти Жирони. Поруч із ним Transfermarkt ставить турецького футболіста Неджипа Уйсала. Він як почав кар’єру в Бешикташі - так і лишається там. У свої 32 півзахисник - основний гравець команди, хоча міг би на своїй позиції за 14 років забити більше, ніж усього 5 м’ячів в усіх турнірах. А ще стільки ж досвіду має Янчке. Колись головний актив у складі Борусії М (так-так, знову гладбах), він вже втратив цей статус. Захисник яскраво почав - залетів на 30+ матчів за менхенгладбахців у сезоні і навіть забивав. Але тепер, так само як і Херрман, збирає тільки крихти в німецькому футболі, посприяли цьому чимало травм. Проте, Янчке пощастило більше - йому можуть довірити більше 30 хвилин, а інколи - і повний матч у вирішальних поєдинках Бундесліги, що дозволяє йому, разом із Начо та Уйсалом, продовжувати накопичувати час в одному клубі.

4. Ікер Муньяін (Атлетік)

14 років і9 місяців проводить нападник Муньяін за Атлетік. Це - один з найдовших в історії Ла Ліги періодів в одному клубі. Вінгер активно грає і в Ла Лізі, і в Кубку, був майже незамінним, коли команді вдавалося пробитися у єврокубки (тоді забивав навіть у ворота МЮ). А в цьому сезоні разом з Атлетіком він може туди повернутися - клуб йде у першій частині таблиці, майже відібрав очки в Реалу та готується до битви проти Барселони. Зі збірною доля до нього дуже жорстока: сім років він викликався до стану Іспанії, але зіграв усього два рази. При цьому - один матч на початку кар’єри там та ще один на її завершенні. Муньяін потрохи наступає на п’яти Рамосу, Мессі та Касільясу за терміном в одному клубі, а судячи з гри та статистики - він без перешкод до них наблизиться.

3. Антоні Лопеш (Ліон)

Відкриває трійку тих, хто просто зараз іде на побиття найдовшого рекорду - воротар Ліона Лопеш. Саме через нього жодна зірка навіть не намагалася бути запасним голкіпером французської команди. Ось вже як 15 років і 3 місяці він оберігає ворота від голів. І варто зазначити - майже без травм. При цьому, за цей час Лопеш назбирав досвід і Ліги Чемпіонів, і Ліги Європи, і навіть за збірну Португалії кілька матчів провів. Щоправда, із клубом нічого так і не виграв. А цього сезону Ліону дуже погано - стиль гри команди вказує на рух із Ліги 1, про що говорить і передостаннє місце таблиці. Є у цьому і “внесок” голкіпера Лопеша.

2. Томас Мюллер (Баварія)

Майже на топі серед діючих футболістів легенда Німеччини - Мюллер. Найтитулованіший футболіст цієї країни грає за Баварію вже 15 років та 3 місяці і поки не збирається завершувати цей рейд за титулами. Він навіть не старішає - із року в рік продовжує показувати футбол високої якості. За свою кар’єру нападник не відзначений великою кількістю матчів за один розіграші, а найбільш забивний рік у Бундеслізі - двадцять м’ячів аж у сезоні 15/16. Та коли це заважало йому бути головною опорою для всієї команди і на полі, і у роздягальні? Ось і у нашому рейтингу Мюллер заслуговує особливе, друге місце яке діючий гравець одного клубу із неймовірною повагою.

1. Текдемір + Чеснаков

А от перше місце розділяють одразу два гравці. Transfermarkt повідомляє, що на цій позиції знаходяться вічний півзахисник Істанбула Махмут Текдемір та… українець Володимир Чеснаков! Так, Ворскла виховала цілу кагорту відданих гравців, які проводять у ній сезон за сезоном без ігор за інші клуби. Захисник має у здобутку 16 років та 3 місяці, за цей період він провів 352 матчі, де забив 15 голів. І статистику 35-річний гравець ще певний час буде покращувати. Потужний сезон УПЛ кидає виклик біговим якостям Чеснакова, втім це ще один шанс довести, що з одним клубом на всю кар’єру він не помилився. І там буде що згадати - хоча б гол у ворота Арсенала.

А чи є ще такі ж віддані українці? Є, обидва грають в Оболоні. Це Слободян та Федорівський, обом по 27, тому велика сумарна цифра років за один клуб цілком можлива. Адже у кожного майже 11 років виступів за пивоварів. А голкіпер Федорівський має всі шанси наздогнати рекордсмена Шовковського. Хоча тут можуть виникнути суто юридичні колізії: яку Оболонь рахувати як істину, якщо їх вже було дві? Після виходу команди в УПЛ обидва втратили довіру тренера, тому поки не набивають кількість матчів. Але це не заважає збільшувати кількість років та наближатися до рекордсменів серед топових ліг світу.

До рекорду Шовковського українцям ще далеко (24 сезони за один клуб), але тут маємо врахувати нюанс: СаШо був воротарем і його позиція не вимагала значної кількості бігової роботи. Тому, Чеснаков до рекорду київської легенди у своєму віці навряд дійде, Федорівський - має всі шанси, він із сезону в сезон лишається затребуваним в Оболоні. У цьому переліку міг бути і Блохін (за Динамо), але його два трансфери на завершенні кар’єри ставлять бан на таке порівняння.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube