Хто стане новим прем'єром Великобританії

Читать на русском

Сунак змінить на посаді прем'єра Ліз Трасс, яка пробула на посаді 45 днів

Читать на русском
Хто стане новим прем'єром Великобританії

Сунак змінить на посаді прем'єра Ліз Трасс, яка пробула на посаді 45 днів

Лідер Палати громад Великої Британії Пенні Мордонт зняла свою кандидатуру з виборів прем'єр-міністра Великої Британії та голови Консервативної партії. Таким чином, колишній міністр фінансів Ріші Сунак очолить британський уряд. Він змінить на посаді Ліз Трасс, яка подала у відставку після 45 днів перебування на посаді. 

Про це пише Reuters. Мордонт написала у себе в Twitter, що обрано наступного прем’єр-міністра Великобританії. 

"Це рішення є історичним і ще раз свідчить про різноманітність і талант нашої партії. Ріші має мою повну підтримку", - йдеться в заяві Мордонт.

За її словами, новому уряду консерваторів треба об'єднатися перед країною та новим прем'єром, щоб разом працювати на благо британців.

"Нам належить зробити велику роботу", - додала вона.

Що відомо про нового прем'єра 

Ріші Сунак — британський політик, голова Консервативної партії і який має бути призначений прем'єр-міністром Великої Британії 25 жовтня 2022 року. Канцлер скарбниці з 13 лютого 2020 року до 5 липня 2022 року. Член Консервативної партії, раніше був головним секретарем скарбниці з липня 2019 року до лютого 2020 року. 8 липня Сунак висунув свою кандидатуру на виборах керівництва Консервативної партії, щоб замінити Джонсона. Він розпочав свою кампанію у відео, розміщеному в соціальних мережах, зазначивши, що він "відновить довіру, відновить економіку та возз'єднає країну".

Сунак та міністр закордонних справ Ліз Трасс стали двома останніми кандидатами у конкурсі 20 липня, які були висунуті для остаточного голосування для обрання лідера. Проте серед депутатів він отримав найбільшу кількість голосів, Сунак отримав 137 голосів проти 113 у Траса у фінальному турі. У голосуванні усіх членів партії Трасс отримала 57,4% голосів, що зробило її новим лідером Консервативної партії.

Обіцянки Сунака під час кампанії включали зниження податків лише тоді, коли інфляція перебуває під контролем, скасування ставки ПДВ у розмірі 5% на побутову енергію на один рік, запровадження тимчасового штрафу у розмірі 10 фунтів стерлінгів для пацієнтів, які не відвідують прийоми у лікарів загальної практики та обмеження числа біженців.

Що цьому передувало

У четвер, 20 жовтня Ліз Трасс оголосила про свою відставку. Вона перебувала на посаді всього 45 днів. У своїй заяві Трасс наголосила, що прийшла до влади у період "великої економічної та міжнародної нестабільності". За її словами, вона не змогла виконати мандат, на який її обрала Консервативна партія. 

Раніше ми писали, що Джонсон відмовився боротися за посаду прем'єра Британії. Крім того, очільник МЗС України заявив, що відставка Трасс не вплине на підтримку України з боку Британії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.