Хто погрожує життю Тараса Трояка? Або чому боротьба за виготовлення українських безпілотників стає все жорсткішою

Хто погрожує життю Тараса Трояка? Або чому боротьба за виготовлення українських безпілотників стає все жорсткішою

Читать на русском

Війна в Україні формує ринок озброєння

Читать на русском
Хто погрожує життю Тараса Трояка? Або чому боротьба за виготовлення українських безпілотників стає все жорсткішою
Чому за ним почали стежити і кому саме це потрібно

Війна в Україні формує ринок озброєння

Тарас Трояк обвинуватив Генштаб ЗСУ в тому, що начебто він блокує доступ більшості виробників БПЛА до тендерів, що може вказувати на корупцію та зловживання впливом. Крім того, він вважає, що його почали переслідувати саме за ці припущення. Серйозне звинувачення. Чи є для нього обґрунтування? Хто такий Тарас Трояк? Чому за ним почали стежити і кому саме це потрібно? Informator спитав у нього особисто. 

В одному із недавніх дописів на Фейсбук, Тарас Трояк написав «Якщо зі мною щось станеться, прошу одразу арештувати (список)…». В його списку Давид Арахамія, Михайло Федоров, Олексій Вискуб, Катерина Черногоренко, Олександр Павличенко і начальник відділу БПЛА в Генштабі – Дяченко. Що трапилося і хто з цих людей за думкою Трояка організував його переслідування? 

Хто такий Тарас Трояк

Про себе на своїй сторінці у ФБ він написав:

«Я займаюсь БПЛА з 2013 року і привіз перший БПЛА DJI Phantom в Україну з Китаю, де в той час проживав. Цим першим коптером було відзнято будинок міністра Захарченка, після чого 16 Січня 2014 року дрони були заборонені диктаторськими законами, але після революції гідності - це все було скасовано. У 2014-2015 зареєстрував бренд DJI в Україні та став офіційним партнером цієї китайської компанії в Україні. 

Також в 2014 році заснував Всеукраїнську Федерацію Власників Безпілотників для відстоювання інтересів власників БПЛА, розробників, та виробників де до сьогоднішнього дня є головою. Після цього, я почав активно думати про власне виробництво дронів для ЗСУ і ми його запустили в Липні 2022 разом з партнерами», - написав Трояк на своїй сторінці у Фейсбук.

В чому він обвинувачує Генштаб?

За його словами, після того, як він вирішив дізнатися, як БПЛА поставити на озброєння, то стикнувся з великим опором спочатку апарату Генштабу, а саме відділу БПЛА.

«За інформацією з деяких моїх джерел виглядає на те, що відділ БПЛА Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine по указці керівника Президентської фракції David Braun (Давид Арахамія) блокує допуск всіх інших виробників крім 10 компаній, які пройшли випробування до. Також, я дізнався що не менше 50% від всіх замовлень від Генштабу на десятки мільярдів гривень отримує компанія, яка з ним пов’язана без жодних тендерів, в той час як інші виробники не отримують таких замовлень, що може вказувати на корупцію та зловживання впливом», - написав на своїй сторінці у Фейсбук Трояк.

При цьому в інтерв’ю Informator Тарас Трояк сказав, що дуже поважає владу, але є нюанси. 

«Не думаю, що наразі вони задоволені, що я поліз в цю тематику. Тому що вона до цього була монополізована. Наразі на відомчі випробування в Україні прийшло не більше 15 компаній. Здається, 10. За всі 8 років. При цьому загальна кількість таких виробників , які б могли пройти ці випробування, більше ніж 30. Від 30 до 100. Тобто 10 компаній мали доступ до замовлення о сторони Генштабу та Міністерства оборони. Ми мали зустріч з представниками Генштабу , вони сказали, напишіть на нас звернення і, будь ласка, подайте його. У нас є досвід інших виробників, які зверталися до Генштабу в письмовому вигляді до цього. Згідно їх досвіду відповідь така – «У нас не виникає потреби в вашій моделі». І все це було за останні 8 років в такій позиції. Після розголосу ситуація стала краще», - зауважив він.

Претензії до керівників Міністерства цифрової трансформації

Тарас Трояк вважає що закупівлі через Міністерство цифрової трансформації китайських БПЛА є необґрунтованими за ціною. Про це він сказав Informator. Факти він взяв з відкритих джерел. 

«Міністерство цифрової трансформації разом з Генштабом за гроші, зібрані в Юнайтед-24, 95 відсотків закуповують дрони китайського виробництва, а саме DJI та Autel. Замість того, щоб дати ці гроші українським виробникам. Зайдіть в телеграм-канал Федорова, і подивіться що саме вони закуповують. Візьміть всі пости щодо того, що вони закупили, складіть табличку і у вас вийде, що 95 відсотків закуповують саме DJI. Крім цього, ми відправили в Міністерство цифрової трансформації офіційний запит надати конкретно – модель, кількість, ціна, коли закуплено. Наразі ми чекаємо відповідь. Вони надали попередню відповідь, що це питання начебто не до них, а до Міністерства оборони. Тепер ми чекаємо від Міністерства оборони відповідь – конкретно скільки штук , чого було закуплено за 53 мільйони по програмі Юнайтед-24», - сказав Трояк.

В продовження теми щодо Міністерства цифрової трансформації слід сказати, що Тарас Трояк свого часу у Фейсбук повідомляв, що начебто перший заступник Михайла Федорова Олексій Вискуб перші чотири місяці війни був у США. Informator спитав про це прямо у пана Вискуба і він відповів, що в нього навіть візі немає. Звідки такі факти у Тараса трояка? 

«Це не я сказав. В коментарях сказали люди, що він до липня місяця був в США. Я зробив скрін-шот. Розмістив в себе стрічці і відмітив пана Вискуба, щоб дізнатися правда чи ні. Замість цього він мене просто взяв і заблокував», - відповів Трояк. 

Конфлікт з Давидом Арахамією 

Судячи з дописів на стрічці у Фейсбук, Тарас Трояк у ситуації з закупівлею БПЛА обвинувачує перш за все Давида Арахамію. І стеження за собою пов’язує саме з цією людиною.

«Після опублікування цього посту в Фейсбуці за мною було встановлено стеження з метою залякування, а може й фізичної ліквідації, а пан Арахамія почав мені погрожувати в коментарях фіскальними та іншими органами, а також сказав що жалко, що зараз не 2014 рік, так би можна було б приїхати і швидко розправитися зі мною іншими способами. Також, через деякий час він повідомив, що має інформацію з росії щодо начебто моїх транзакцій в 2014 році. Я одразу перепитав звідки така інформація, але він не відповів. Після цього, я опублікував пост, що пан Арахамія може мати прямий зв’язок з російськими спецслужбами»,- написав він.

Informator задав питання Трояку, щодо його торгівлі з росією. Чи це правда? Він відповів так:

«Особисто пан Трояк Тарас Володимирович не мав жодного рахунку, жодної юридичної особи підконтрольній йому в росії ніколи в житті. Я особисто в росію николи нічого не продавав. Арахамія написав, що в нього є дані щодо моїх особистих транзакцій і таке подібне, начебто за дрони восьмирічної давнини , що в принципі смішно. Це як дитині сказати, що в 6 класі ти взяв морозиво і за нього не розрахувався. А як перевірити? Ніяк», - сказав Трояк. 

Він каже, що після взаємних обвинувачень у стрічці Фейсбук, за ним постійно слідкують люди кавказької національності, втручаючись в його приватне життя.

«Я вважаю, що за мною ведеться стеження. Але я не влаштовую з цього якусь параною. Ми просто фіксуємо всі автомобілі, всіх осіб які якимось чином збирають інформацію , втручаються в моє приватне життя. Про це була подана заява в національну поліцію України по статті 182 «Втручання у приватне жаття». Ми просто фіксуємо всіх цих осіб. Долучаємо це до цієї кримінальної справи. Я чекаю, до речі, інформацію з поліції, відкрили вони її чи ні. І ведемо свою картотеку по ним», - розповів він в інтерв’ю Informator. 

Як стало відомо, Тарас Трояк офіційно звернувся з заявою до НАБУ та САП щодо співпраці по програмі захисту викривачів корупції та щоб надати відповідний захист та охорону.

Про діяльність Всеукраїнської Федерації Власників Безпілотників

Основним досягненням в роботі Федерації Тарас Трояк вважає відпрацювання правил польотів БПЛА в Україні. Про це він розповів в інтерв’ю Informator.

«В 17-18 році хотіли нас заборонити. Точніше, заборонити польоти БПЛА в Україні, щоб отримували тільки дозволи за 15 днів до польоту, що в принципі неможлива схема. Ви не можете спрогнозувати погоду в конкретний час, в конкретному місті на 15 днів вперед. Це просто нереально. І ми категорично виступили проти цих намагань Державіаслужби. І фактично за 3-4 місяці ми добилися всього. Ті правила, які вони хотіли винести, повернули на доопрацювання. Разом з робочою групою ми доробили ці правила. І зараз в Україні найбільш вільні правила по використанню БПЛА в світі. І я вважаю що це заслуга нашої команди, а також людей, які нас підтримували . Звичайних пілотів, виробників, розробників. Ми це відстояли, тому що фактично тоді хотіли розробити ті ж самі правила, як в росії. Ми сказали, що нам це не підійде – ми не диктаторська країна, не тоталітарна», - сказав Трояк.

Крім того, він розповів про проекти, які зараз реалізують в Федерації.

«В нас є три проекти наразі. Перший – розвідник, другий – ударник і третій – ми називаємо його вундерваффе, це з історії другої світової війни. Переводиться, як чудова зброя, всіх переможе. Щодо розвідника. Характеристики наступні. Дальність 30-60 км, в залежності від місцевості і інших параметрів в цей момент. По ударнику – дальність 90 км. А по вундерваффе дальність обмежується тільки системою зв’язку. Але думаємо, що 20 км для цієї розробки достатньо, щоб виконати задачу. 10 дронів в нас вже замовили. Вони будуть відвантажені вже в цьому місяці. Всі запчастини для них є. Ми проводили відкриті покази для всіх бажаючих. Туди прийшло близько 50 людей і всі були зацікавлені моделлю. Ми показували тільки одну модель – розвідника. Плюс його в тому, що він запускається з руки, вам не треба катапульта , це економить час на запуск. Він сідає автоматично по програмі», - розповів Трояк.

І додав, що представники Генштабу і Міноборони на цей показ не приїжджали.

Додаткова інформація про Тараса Трояка від Informator

Тарас Трояк народився 13 жовтня 1990 року.

18 березня 2009 року зареєстрував ФОП. Основний вид діяльності – ремонт приладів побутової електроніки.

На своїй сторінці в ФБ Трояк вказав, що працює в Miltech Fund of Ukraine. На цей ФОП він зареєстрував 17 торговельних марок. 

В 2016 році зареєстрував «Інформаційне агентство «КВАДРО.НЬЮС». 

У серпні 2021 року Тарас Трояк зареєстрував на себе компанію «КЬЮ.ГРУП». В неї 43 види діяльності, проте основний – гуртова торгівля побутовими електротоварами. 

Чоловік з ПІП Трояк Тарас Володимирович був помічником нардепа Заєць Іван Олександрович (Блок «Наша Україна — Народна самооборона» з 2007 по 2012 роки). 

Також, Трояк був помічником на громадських засадах нардепа Луценко Ігоря Вікторовича о 2014-2019 роках.

У жовтні 2016 року Тарас Трояк зареєстрував Громадську Організацію «ЖИВЕ СЕЛО». Серед засновників ГО є Серебряков Михайло Михайлович. По даним Юконтрол, Серебряков пов’язаний діловими зв’язками з Русланом Видоборцем. Він був посадовою особою в акціонерному товаристві «ДІПРОЗВ'ЯЗОК». Також, чоловік з ПІП Серебряков Михайло Михайлович був помічником нардепа Гриценко Анатолія Степановича на громадських засадах. 

Третій засновник громадської організації - Шахов Віктор Вікторович. Він свого часу був радником Сергія Рибки – ексголови правління ПрАТ «Діпрозв’язок» Держспецзв’язку. І ще він обіймав посаду керівника «Київської військово-картографічної фабрики».

 Також, Шахов - керівник та власник фірми «БІЛІНТЕХ УКРАЇНА». «Наші гроші» писали, що «ПриватБанк» 27 січня 2022 року уклав договір із «Білінтех Україна» про закупівлю програмного забезпечення вартістю 122,78 млн грн. 

Нагадаємо, що:

Наприкінці серпня Державний концерн "Укроборонпром" спільно з Генеральним штабом на виконання доручення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного розробили програму розвитку безпілотних систем для Сил безпеки та оборони.

Програма передбачає партнерство з приватними розробниками БПЛА задля швидкого та безпечного виробництва на їхніх потужностях.

"Ця робота покликана допомогти в тому числі приватним виробникам, багато з яких зараз працюють на благо Сил безпеки та оборони. Для цього ми збирали представників, говорили про потреби, про можливу допомогу, про масштабування та про оперативність і безпеку виробництва", – зазначив менеджер проєктів Укроборонпрому Олег Болдирєв.

Від редакції: Розмова з Тарасом декілька разів відтерміновувалась, до то того ж Тарас доволі наполегливо вимагав зробити досить дивні речі від журналистів. Ми пов’язуємо таку поведінку із його емоційним напруженням. Для того, щоб уникнути будь яких непорозумінь, повну версію розмови у відео та аудіозапису ми відправили безпосередньо Тарасу, а також пропонуємо вам передивитись її за посиланням - близько півгодини.

Раніше ми повідомляли, що в Україну прибули системи протиповітряної оборони NASAMS та зенітно-ракетні комплекси Aspide. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков. За словами міністра, ця зброя значно посилить українську армію. Що це за системи і чим вони відомі?

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.