Хто може отримати надбавку до пенсії у 2023 році та як це зробити

Читать на русском

Крім індексації, що запланована на березень, є й інші надбавки

Читать на русском
Хто може отримати надбавку до пенсії у 2023 році та як це зробити
Надбавка до пенсії

Крім індексації, що запланована на березень, є й інші надбавки

У державному бюджеті України на 2023 рік мінімальна зарплата, і прожитковий мінімум на 2023 рік заморожені. А це означає, що підвищення пенсій та соцвиплат, пов'язаних із прожитковим мінімумом та зарплатою не проводитимуть. Хоча індексацію у березні уряд обіцяє провести.

Але, крім того, пенсіонери можуть отримати додаткові виплати, про які розповідає видання «На пенсії».

Надбавка до пенсії за вік

Пенсіонери, які досягли віку 70 років або більше, мають право на додаткові щомісячні виплати. Розмір надбавки залежить від віку людини. Ця виплата гарантована Кабміном. Особи, які досягли сімдесятирічного віку, мають право на доплату у сумі 300 гривень. Гроші виплачуються щомісяця, на додаток до основної пенсії. Пенсіонери віком від 75 до 80 років отримують 456 гривень щомісяця.


Доплати за додатковий стаж

Додаткові компенсаційні виплати отримають ті пенсіонери, робочий стаж яких перевищує встановлені законом норми. Сума доплати розраховується у розмірі 1% від пенсії за кожний повний рік трудового стажу, одержаний понад норму. Найбільшу доплату отримують пенсіонери, чий трудовий стаж перевищує 35-40 років. Але ця надбавка обчислюється не від суми пенсії, а від встановленого прожиткового мінімуму. На початку 2023-го він становить 2093 гривні.

Доплата за дітей

Цю надбавку отримають пенсіонери, які утримують дітей віком до 18 років. По 150 гривень на кожну дитину доплачують до пенсій за віком, інвалідністю та за вислугу років, призначених відповідно до законів України «Про пенсійне забезпечення» та «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Щоб отримати таку надбавку, слід подати заяву до відділення Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії, додавши до неї документи, що засвідчують особу, родинні стосунки та вік утриманця, що підтверджують перебування його на утриманні заявника.

Раніше Інформатор писав, як буде проходити індексація пенсій у березні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.