У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Пенсіонери мають право отримати одноразову виплату у розмірі 6 пенсій у разі виїзду за кордон. Для цього необхідно написати заяву та звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання.
Пенсіонери, які планують виїхати за кордон, у заяві мають вказати про зняття з обліку. Надалі, вони мають право на отримання пенсії за шість місяців наперед перед від'їздом. Розрахунок буде йти з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.
Про це йдеться у новині на сайті «На пенсії».
«У разі виїзду пенсіонера за кордон на постійне місце проживання пенсія, призначена в Україні, може бути виплачена за шість місяців наперед перед від’їздом за заявою з наступного місяця після зняття з обліку за місцем проживання», – процитували роз’яснення Пенсійного фонду на сайті «На пенсії».
Якщо український пенсіонер перебуватиме за кордоном понад 6 місяців, то пенсію йому платитимуть більше. Це можливо лише в тому випадку, якщо між Україною та зарубіжними країнами діє спеціальний міжнародний договір.
За даними міністерства соціальної політики, міжнародними договорами, які підписала та ратифікувала Україна, визначено умови пенсійного забезпечення за територіальним, або за пропорційним принципом.
У першому варіанті витрати на виплату пенсій здійснює держава, на території якої проживає отримувач. У цьому випадку сумується стаж, який набутий на території України та держави, з якою укладено угоду. Мова йде про Молдову, Азербайджан, Казахстан, білорусь, Грузію, Вірменію, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан.
Пропорційний принцип передбачає, що кожна договірна сторона призначає та виплачує пенсію за відповідний страховий стаж, набутий на території держави цієї сторони. За цими умовами Україною підписані та ратифіковані договори про соціальне забезпечення з такими країнами:
«В разі переїзду пенсіонера на постійне проживання в ці країни, виплата пенсії продовжується українською стороною», - заявили в міністерстві соціальної політики.
Якщо пенсіонери, які працювали в цих країнах, повертаються жити в Україну, то необхідно звертатись до Пенсійного фонду.
«Частину пенсії буде призначено тією державою, де набуто страховий стаж і з якою укладено двосторонній міжнародний договір за законодавством цієї держави, а виплачуватиметься в Україну пенсіонеру. Іншу частину пенсії – за український страховий стаж – призначає територіальний орган Пенсійного фонду України за законодавством України», - пояснили пенсіонерам.
Інформатор писав, що потрібно робити, щоб не зменшити розмір пенсії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.