Хто лобіює повернення куріння в громадських місцях та чим це загрожує українцям

Читать на русском

Один з авторів ініціативи – нардеп Ігор Фріс

Читать на русском
Хто лобіює повернення куріння в громадських місцях та чим це загрожує українцям

Один з авторів ініціативи – нардеп Ігор Фріс

У вівторок, 30 серпня, Верховна Рада мала проголосувати у другому читанні законопроєкт №5616 Шмигаля щодо правової охорони географічних зазначень у сільгосппродукції.  Але якимось дивним чином до документа потрапила норма, що скасовування заборони палити у громадських місцях. Один з авторів ініціативи – нардеп Ігор Фріс. Він може бути зацікавлений у такому рішенні, адже його родина має ресторани в Івано-Франківську.

У цей законопроєкт внесли поправку, якою хочуть повернути куріння в громадських місцях. Зокрема, дозволити палити в кав’ярнях та ресторанах. Таке рішення 11 серпня на своєму засіданні прийняв комітет з питань економічного розвитку.

У Центрі демократії та верховенства права розповіли, чим це загрожує українцям.

«Це призведе до стрімкого зростання кількості нових курців в Україні вже найближчим часом, - йдеться у повідомленні центру. - Порушується Регламент ВР і вводяться в оману інші депутати. Тютюнові поправки НЕ мають жодного стосунку до тематики законопроєкту №5616 “Про географічні зазначення сільськогосподарської продукції”. Поправки дискредитують Україну та її міжнародні зобов’язання за Рамковою Конвенцією ВООЗ із боротьби проти тютюну та Угодою про асоціацію з ЄС».

Дійсно, у поправках комітету враховані зауваження нардепів Ігоря Фріса та Олександра Санченко. Подивитися їх можна у таблиці за номером 524.

Куріння у громадських місцях заборонено

Інформатор писав, з 11 липня 2022 року в ресторанах, кафе, барах, адмінбудівлях, на підприємствах та інших громадських місцях заборонено курити Айкоси на рівні зі звичайними сигаретами, а також кальяни та електронні сигарети. Також, з 2012 року існувала заборона куріння звичайних сигарет та кальянів.

За порушення заборони для громадянина передбачений штраф 51-350 гривень, для закладів – 3-15 тисяч гривень. Крім того, запроваджується заборона на продаж тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння особам, які не досягли 18 років.

Збільшуються штрафи за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них у розмірі 1 тисяча 020 гривень, а в разі повторного порушення протягом року – 10 тисяч 200 гривень. 

Кому потрібне повернути куріння у ресторанах

Один із ідеологів «тютюнової правки» - нардеп Ігор Фріс залишив відгук щодо закладу «Goodzone Lounge» в Івано-Франківську. Вона входить в мережу ресторанів, готелів та кальянних AllaCarte Hotels & Restaurants, яка пов’язана із сім’єю депутата.

У правилах та умовах мережі написано, що до неї має відношення донька нардепа – Регіна Фріс. Сам нардеп розповідав про складнощі ресторанного бізнесу в інтерв’ю 2019 року. Тоді ЗМІ писали, що його родина «володіє готельним та ресторанним бізнесом в Івано-Франківську і курортній Поляниці».

Ірина ЛогушМи використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.