«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
«Підсніжник» — це поєднання танцювальних бітів, весняного настрою та емоційної романтики. Саундтрек до ретро-сну, в якому згадуються перші теле-закоханості, глянець 2000-х та дитячі мрії.
Дана нагорода є особливою, і видається за особливий прояв відваги та хоробрості
Як і в будь-якій армії, в ЗСУ видають почесні нагрудні знаки бійцям та командирам, які особливо відзначилися. Одна з таких нагород - Хрест хоробрих. Його можна отримати лише тричі за весь бойовий шлях.
Вона не тільки надається за особливі заслуги, але й дає право на певні пільги. "Інформатор" розповідає, які саме.
Зазначимо, що Хрест хоробрих ЗСУ — це особлива відзнака, призначена для будь-якого військовослужбовця Збройних сил України, незалежно від віку, статі, звання чи років вислуги. Видається вона за прояв особистої відваги та хоробрості в бою.
Нагорода вручається військовим Збройних сил України за героїчний вчинок під час бойових дій, пов’язаний з ризиком для життя. Отримати таку відзнаку можна максимум тричі за весь бойовий шлях. За кожну з них до стрічки нагрудного знака прищеплюється дубова гілка на знак повторного нагородження.
Якихось конкретних пільг з боку держави для кавалерів цього знаку не передбачено. Однак ті військові, які отримали нагороду, мають право на пільги, що передбачені для всіх військовослужбовців в Україні.
Пільги для військовослужбовців, які отримали Хрест хоробрих:
Дітям військовослужбовців першочергово надаються місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форм власності за місцем проживання.
Ідея даної відзнаки не є новою. Вперше подібна нагорода з’явилася ще влітку 1920 року під час війни радянської росії з Польщею. Відзнака була схвалена та прийнята польським лідером Юзефом Пілсудським. Видавалася військовим за особисту мужність та хоробрість у фронтових умовах.
В ті часи кавалери Хреста хоробрих користувалися державними пільгами. Зокрема, їм надавали пріоритет під час отримання земельних наділів, призначення на громадську чи державну службу, присвоєння стипендій у державних установах тощо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.