Хотіли занурити Україну в суцільну темряву: які наслідки обстрілів росії по енергетичній інфраструктурі 15 листопада

Читать на русском

Україні знадобиться 5-6 тижнів тільки, щоб нормалізувати роботу енергосистеми

Читать на русском
Хотіли занурити Україну в суцільну темряву: які наслідки обстрілів росії по енергетичній інфраструктурі 15 листопада
12 мільйонів українців залишилися без світла

Україні знадобиться 5-6 тижнів тільки, щоб нормалізувати роботу енергосистеми

Російські окупанти здійснили наймасованішу ракетну атаку по Україні 15 листопада. Вони цілилися в пристрої видачі електроенергії з наших атомних електростанцій, а також намагалися відділити українську енергосистему від європейської. Щонайменше 15 підстанцій пошкоджено. 

Про це на брифінгу розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Енергетики цілодобово працюють, щоб якнайшвидше відновили електропостачання населених пунктів.

Наслідки атаки 15 листопада

"У вівторок, 15 листопада, відбулася найбільша за всю війну атака на критичну інфраструктуру, вона значно потужніша ніж у попередні хвилі - 10, 16, 22 жовтня. Багато, хто бачив інформацію про те, яку кількість ракет збили і яка долетіла. На жаль, цього було достатньо, щоб завдати серйозних пошкоджень", - сказав Харченко.

За його словами, окупанти цілилися в пристрої видачі електроенергії з наших атомних електростанцій. Також вони намагалися відділити українську енергосистему від європейської. 

"Щонайменше 15 підстанцій пошкоджено, там важкі потрапляння. 12 мільйонів українців були без електрики. За попередніми даними, 500 тисяч громадян досі не отримали електрики. Ситуацію виправлять у найближчі години. Вже відновлено живлення всіх критичних інфраструктурних об'єктів по великих містах", - зазначив Харченко. 

Скільки часу необхідно для відновлення 

Наслідки цих атак українці відчуватимуть довго. Навіть, якщо припустити, що більше атак не буде, Україні знадобиться 5-6 тижнів тільки, щоб нормалізувати роботу енергосистеми.

"Зараз йде велика робота з пошуку і транспортуванню в Україну обладнання, яке нам необхідне для відновлення мереж. Наші власні резерви майже вичерпані. Йдуть перемовини з Південною Кореєю і Японією. Вчорашня атака знизила здатність української системи до опору, багато пошкоджень є відчутними, але досягнути мети московитам не вдалося. Вони розраховували, що буде блекаут, цього не сталося — система витримала, всі пошкодження відновлюються", - пояснив Харченко. 

Зараз енергетики роблять все можливе, щоб відновлювати резерв потужностей якомога швидше. Однією з цілей окупантів була атака по лінії сполучення з Європою, щоб відрізати Україну від плану б.

"У нас є запасний план, як швидко відновити контакт, що робити всередині мережі. Енергетики розуміють, що робити і вони мають розуміння, як діяти. Всі необхідні кроки, щоб запобігти найгіршим сценаріям, активно опрацьовуються", - додав Харченко. 

 

Відновлення електроенергії на Херсонщині 

На Херсонщині зруйнована мережа та всі ключові елементи обладнання підстанції. Йдеться не тільки про високовольтні, а й розподільчі.

"Там знищували все до нуля. Робили все, щоб ми якомога довше не могли відновити. Ситуація ускладнюється тим, що артилерійський вогонь з території, яка все ще контролюється загарбниками, здатен досягти ключових підстанцій регіону. Фахівці вже розробили план, яким чином заживити з найменшими ризиками і можливостями для ворога шкодити у Херсонській області і далі. План вже реалізується, перші населені пункти заживленні. Роботи продовжуватимуться не дивлячись на атаки противника", - підсумував Харченко. 

Що цьому передувало 

Росіяни завдали ракетного удару по Україні 15 листопада — випустили 96 крилатих ракет. Це була найбільша атака в історії енергетики, від якої постраждали всі області. Найбільш складна ситуація на заході, а також у центральному і північно-східних регіонах. Для стабілізації енергосистеми ввели аварійні графіки відключень. Це дозволило запобігти повному знеструмленню країни. Енергетики відразу приступили до відновлення живлення споживачів та пошкоджених мереж та електростанцій. Водночас наступні декілька днів будуть важкими: наближається похолодання і споживання електроенергії зростатиме, відповідно навантаження на мережі теж. Українцям треба бути готовими до значних перерв в енергопостачанні та мати необхідний запас води, заряджені пристрої та павербанки.

Нагадаємо, у Рівному ракета влучила в об’єкт інфраструктури, частина міста без світла. Крім того, Зеленський назвав кількість ракет, випущених по Україні.

Також Інформатор писав, які прилади і на скільки треба вимкнути, щоб в Києві з'явилось світло.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.