Харків'янка після спілкування з менеджером ПриватБанку втратила з картки 198 684 гривень - чи повернув суд кошти

Попри те, що жінка заблокувала карту раніше, шахраям вдалося зняти кошти з її карти, тобто кошти були списані з карткового рахунку без її відома і погодження

ПриватБанк
Жінка вимагає ПриватБанк повернути списані з її рахунку кошти у розмірі 198 684 гривень

Жінка отримала дзвінок від нібито менеджера ПриватБанку щодо перевипуску картки. Згодом вона втратила з банківського рахунку 198 684 гривень. Про це йдеться у рішенні Дзержинського районного суду Харкова, опублікованому 27 грудня 2024 року.

29.11.2023 року жінці зателефонував невідомий, який представився менеджером АТ КБ «ПриватБанк» та повідомив, що у неї великий кредитний ліміт на картці. Він запропонував зробити перевипуск карти через офіційний мобільний додаток банку, потім в неї вимкнувся мобільний телефон через розрядження акумулятора. Коли вона його увімкнула, менеджер знову зателефонував з іншого номеру, який був позначений як «Приват кол-центр», який вказав, що надіслав повідомлення з новими реквізитами кредитної карти у мобільному додатку «Приват-24». Вона спробувала перейти за посиланням, але нічого не вийшло, після чого заблокувала свою кредитну банківську карту, на якій були кошти у розмірі 200 тисяч гривень. Через 20 хвилин надійшло повідомлення від банку про те, що з її рахунку знято кошти. Через мобільний додаток «Приват-24» побачила 6 транзакцій, кожна по 24 840 гривень, на загальну суму 198 684 гривень. 

Попри те, що жінка заблокувала карту раніше, шахраям вдалося зняти кошти з її карти, тобто кошти були списані з карткового рахунку без її відома і погодження. Вона вважає, що послуги банку не відповідають сучасним вимогам, не захищені належним чином та служба безпеки банку належним чином не виконує свої обов'язки. За заявою позивача до поліції було відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 КК України, досудове розслідування триває.

"Неправомірно покладати на банк відповідальність за виконання операції з переказу коштів, оскільки вони були здійснені саме клієнткою або іншою особою за допомогою її особистих дій (бездіяльності), які сприяли незаконному використанню інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції (неналежні перекази). У банку існує надійна система захисту рахунків клієнтів банку і без розголошення персональних даних неможливо отримати доступ до рахунку. Банк лише виконує розпорядження клієнта щодо здійснення ним платіжних операцій з власних рахунків.  Сума списаних коштів кредитного ліміту не належить їй на праві власності, а передана у користування на умовах, встановлених кредитним договором. З довідок банку вбачається, що сума коштів витрачена коштом кредитного ліміту у розмірі 198 684 гривень повернута позивачкою 22.12.2023 року на підставі умов договору, а тому безпідставними є вимоги про застосування до спірних правовідносин положень ст. 1212 ЦК України", - заявили у ПриватБанку.

Що вирішив суд?

Суд задовольнив позов жінки. З акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» на її користь стягнуть кошти у розмірі 198 684 гривень, а також пеню у розмірі 11 920 гривень.

"Відповідачем не доведено вжиття банком всіх можливих заходів для запобігання порушенню прав позивача та їх поновлення. Списання коштів з карткового рахунку позивача відбулося не за її розпорядженням і вона не повинна нести відповідальності за такі операції. Суд відхиляє твердження банку про те, що ці кошти не є власністю позивача, а надані їй у користування, адже із виписки по карті вбачається, що 22.12.2023 року карту поповнено готівкою у розмірі 198 684 гривень у відділенні №9 Харківського ГРУ (м. Харків). Як вбачається із довідки акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» від 22.12.2023 року, громадянка станом на 22.12.2023 року не має заборгованості перед АТ КБ «ПриватБанк». Згідно з довідкою акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» від 22.12.2023, рахунок з кредитним  лімітом 200 тисяч гривень, закрито 22.12.2023 року", - наголосив суд.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube