“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Майже 70% українців не звертаються по державну допомогу, а самотужки ремонтують домівки, пошкоджені російськими снарядами й ракетами
З 10 травня 2023 року в Україні стартує у тестовому режимі програма єВідновлення. Усі люди, які втратили житло через війну або ж воно пошкоджене, зможуть отримати через застосунок Дія кошти на ремонт.
Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
"Розпочинаємо тестування програми єВідновлення, за якою люди будуть отримувати кошти на ремонт своїх домівок. Тестуємо, щоб у майбутньому уникнути помилок і непорозумінь", - написав він у своєму каналі в Telegram.
За словами Шмигаля, сервіс працюватиме в "Дії" вже з 10 травня, але перший час - у тестовому режимі. Отримані цільові кошти можна буде витратити на будівельні матеріали чи оплату послуг підрядника. Суму компенсацій визначить спецкомісія, а кошти будуть зараховуватися людям на спецрахунок у банку.
"Пріоритет у компенсації матимуть учасники бойових дій, сім’ї загиблих військовослужбовців, мобілізовані до армії українці, багатодітні родини та люди з інвалідністю", - пояснив прем'єр-міністр.
За дослідженням соціологів,10% жителів України кажуть, що війна завдала їм проблем із домівками. Зокрема, 2% зазначили, що їхнє помешкання непридатне до життя, 6% – мають часткове пошкодження, а у 2% – уже відновлене. Серед мешканців зони бойових дій 9% опитаних зазначили, що їхні домівки зруйновані вщент, у 20% – частково пошкоджені. На деокупованих територіях зруйноване житло у 5% опитаних, частково пошкоджене – у 14%, відремонтоване – у 5%.
При цьому майже 70%, чиє житло зруйноване або пошкоджене, не подавали жодних заяв щодо відшкодування збитків. Люди сподіваються лише на власні сили, не знаючи, що держава може їм допомогти. В уряді сподіваються, що з додатком "Дія" все буде простіше.
Як повідомляв Інформатор, уряд готує експериментальний проєкт, за яким у "Дії" можна буде отримати субсидію. Ми також писали, що для українців стала доступна Дія.Підпис-EU. Це нова функція, яка дозволяє підписувати європейські контракти та документи за допомогою додатку у смартфоні.
Зазначимо, що порталом "Дія" користується 19 мільйонів людей - а це більшість дорослого населення України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.