Дія.Підпис тепер відповідає регламенту eIDAS Європейського Союзу
Відтепер українці можуть підписувати європейські контракти і документи за допомогою Дія.Підпису-EU. Його використовуватимуть у країнах ЄС як удосконалений електронний підпис. Щоб узяти участь у тестуванні необхідно оновити "Дію" до останньої версії.
Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров. За його словами, країни ЄС зможуть перевірити накладений підпис і впевнитись, що документ підписали саме ви.
"Наближаємося до цифрового безвізу з ЄС. Тепер зможете підписувати європейські документи Дія.Підписом-EU, який відповідає регламенту eIDAS Європейського Союзу. А отже, країни ЄС зможуть перевірити накладений підпис і впевнитись, що документ підписали саме ви. Долучайтеся до бета-тесту. Працює все просто. Оновлюєте "Дію" до останньої версії — і застосунок автоматично створює два варіанти підпису. За українським стандартом (ДСТУ) та міжнародним (ECDSA). Процес не змінився. Один клік очима, біометрія обличчя звіряється з біометрією в реєстрі — і ви укладаєте онлайн-контракт з іноземними партнерами, підписуєте заяву", - сказав Федоров.
Долучитися до бета-тесту можуть усі користувачі, які мають Дія.Підпис. Для цього оновіть застосунок Дія до останньої версії і вам буде доступне підписання Дія.Підписом-EU. Щоб активувати Дія.Підпис, необхідно мати хоча б один документ у застосунку Дія: ID-картку, закордонний паспорт чи посвідку на проживання. А далі:
Тепер ви маєте електронний підпис у вашому смартфоні одразу у двох варіантах: за українським стандартом та міжнародним. Під час тестування ви можете підписати документ Дія.Підписом-EU на двох платформах:
Це все той же електронний підпис у смартфоні, який ви можете активувати за 1 хвилину в застосунку "Дія". Тільки тепер він відповідає технічним вимогам ЄС. В Україні він є кваліфікованим електронним підписом, у країнах ЄС — удосконаленим. Ви можете підписати Дія.Підписом-EU, наприклад, договір про співпрацю з європейськими партнерами. А установа з ЄС може перевірити підпис на платформі і бути впевненою, що документ підписали саме ви. На платформі можна перевіряти українські підписи та печатки на цифрових документах та підтверджувати їх дійсність.
Раніше контрагенти в ЄС не могли перевірити український електронний підпис через відсутність технологічної сумісності. Проте нещодавно Європейська Комісія опублікувала перелік країн, що ввійшли до спеціального списку TC AdES LOTL. Він містить інформацію про електронні підписи та печатки країн, які не є членами Європейського Союзу. Україна стала першою країною, яка потрапила до цього переліку. Дія.Підпис-EU має юридичну силу, і його можуть приймати в суді, попри те, що він не є кваліфікованим електронним підписом у ЄС. Але відповідно до регламенту ЄС, електронні підписи з країн, що не входять до ЄС, можуть використовуватися в ЄС як удосконалені електронні підписи.
Нагадаємо, українців навчать реагувати правильно на стрес через серіали в "Дії". Крім того, українці зможуть онлайн перевірити будівельні документи.
Також Інформатор писав, що в "Дії" тестують можливість шерингу автівки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.