«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
«Холодна гора» – про харківських підлітків, які дивляться з висоти старого району міста Харкова на прекрасний та безнадійний світ дорослих.
Колишній державний секретар міністерства культури поскаржився, що не зміг обміняти в центрі Києва долари через плями на купюрі. Загалом українці стикаються з тим, що такі купюри обмінюють з 30% націнкою.
У відділенні ПриватБанку на Ярославовому Валу, 14а в Києві банкноту повернули та не погодилися її обміняти навіть з комісією. Це не перший випадок, коли обмінники не хочуть мати справу зі старими та зношеними купюрами.
Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці громадський діяч Артем Біденко.
«Касир, побачивши купюру, повертає її назад - таке прийняти не можемо, вона в плямах. Без варіантів, навіть з комісією. Це не гроші», - написав Біденко.
Він припустив, що про лист Нацбанку щодо правил обміну валют в державному банку можуть не знати.
«Викликаю начальника відділення Ірину (прізвище відмовилася сказати, хоч це і державний банк). Про лист Нацбанку не знає, купюра має ознаки зношення, міняти ми нічого не будемо. Можете скаржитися, нам все одно, розвернулася і пішла», - прокоментував Біденко ситуацію в ПриватБанку.
В соцмережі киянин виклав фото банкноти, яку не захотіли приймати у банку.
В коментарях відгукнулася керівниця з комунікацій та зв'язків з громадськістю ПриватБанку Олеся Жулинська.
«Перше - точно з комунікацією проблема і наш працівник не вірно повівся і я особисто перепрошую за таку ситуацію. Друге треба подивитись якого розміру пляма і є окреме роз'яснення НБУ щодо зношених купюр», - відповіла представниця банку.
Все закінчилося тим, що купюру так й не обміняли.
10 червня 2023 року Національний банк опублікував роз’яснення щодо того, як мають поводитися фінустанови та клієнти під час обміну валют.
Там побачили дві проблеми. Перша виникає під час обміну іноземних банкнот з ознаками значного зношення або пошкодження, друга – банкнот давніх років випуску.
«Заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави», - так відреагував регулятор на питання щодо старих банкнот.
Це пояснюється тим, що в США не заборонено використовувати банкноти навіть 1914 року випуску.
«Ступень зношеності банкнот іноземної валюти встановлюються центральними банками відповідних країн, зокрема для долара США – Федеральною Резервною системою США, і не підлягає регулюванню НБУ», - так прокоментували проблему щодо зношеності банкнот.
Нацбанк нагадав, що є правила для обміну купюр незначної та значної зношеності. Окремо про це можна прочитати за посиланням.
Дискусія на сторінці громадського діяча закінчилася тим, що «треба зберігати гроші в Канадських доларах, вони пластикові». Проте регулятор нагадав фінансовим компаніям, які займаються обміном валют, що в разі порушень цих правил він може покарати.
Інформатор писав як відключити послугу страхування у додатку Приват 24.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.