«Китай та Європа мають виконувати свої міжнародні зобов’язання та спільно протидіяти однобічним проявам цькування»
«Посилать» - історія про те, що кохання - це не тільки про спокій і ніжність, це про шаленість та свободу у своїх емоціях, які не варто стримувати. Це вибух почуттів, чесних та магнетичних.
Умови, в яких перебувають ув'язнені в деяких колоніях, прирівнюють до тортур
Цвіль, грибок, протікаючі труби, тріщини розміром із кулак і повна антисанітарія - невіддільна частина деяких СІЗО в Україні. А то й більшості. Умови утримання ув'язнених у них, як кажуть в Офісі Генпрокурора, можна порівняти з тортурами, через що в одних із найбільш "проблемних" провели перевірки.
Мова йде про "Херсонський слідчий ізолятор" і Дніпровську установу виконання покарань № 4. Що стосується першого, то через аварійний стан приміщень, за вказівкою заступника Генерального прокурора, ув'язнених зараз переводять до дільниць слідчих ізоляторів при Дар'ївській та Південній виправних колоніях, — повідомляє Інформатор. У Дніпровській колонії ситуація набагато сумніша. Через неналежні умови утримання, за фактом чого в Європейському суді вже лежить 13 справ, необхідно виплатити компенсацію в розмірі понад 140 тисяч євро. І все ці гроші підуть із державного бюджету.
У ході перевірки в Дніпровській установі виконання покарань № 4 фахівці профільних служб задокументували кілька фактів грубих порушень вимог законодавства щодо санітарно-технічного та протипожежного стану більшості камер. Частина приміщень в аварійному стані. У камерах, де тримаються в'язні, пошкоджено підлогу, протікають каналізаційні та водопровідні труби, а на стінах цвіль і грибок. Електричне обладнання використовується з грубим порушенням вимог правил пожежної безпеки. За вказівкою Дніпропетровської обласної прокуратури, надалі експлуатувати ці приміщення й тим більше утримувати там людей, - заборонено.
Нагадаємо, Європейський суд із прав людини визнає катуванням тримання людей у місцях позбавлення волі в умовах, які загрожують життю. До них відноситься відсутність у в'язнів доступу до свіжого повітря, неналежний рівень освітлення, антисанітарний стан житлових приміщень, маленький розмір приміщень із розрахунку на 1 в'язня (менш як 4 кв.м.) тощо.
Раніше ми публікували топ-10 в'язниць в Україні - список тут.
Також писали про те, що Україна — найнещасніша країна в Європі. Детальніше про це ми писали тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.