Графіки відключень світла: в Укренерго назвали пікові години споживання 23 вересня

Максимально складна ситуація очікується 23 вересня з 16:00 до 22:00

лампочка горить, економія світла
Відключення світла 23 вересня поки що не плануються, але у вечірній час належить економити електроенергію

Графіки обмежень на споживання електроенергії для українців на понеділок, 23 вересня поки що не вводяться в жодному регіоні країни. При цьому національна енергетична компанія Укренерго закликає витрачати електроенергію економно. Також компанія рекомендує з 16:00 до 22:00 - не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів.

Попри те, що українці будуть зі світлом цілодобово по всій країні, НЕК Укренерго закликає споживачів раціонально використовувати електроенергію. Це стосується насамперед вечірніх годин.

Споживачам треба стежити за повідомленнями Укренерго та своїх регіональних обленерго - на випадок раптового повернення графіків відключень. Через складну ситуацію в енергосистемі подекуди можуть застосовуватися екстрені відключення світла. В такому разі графіки відключень скасують, вони діяти вже не будуть доти, доки екстрені вимкнення не припиняться.

Графіки відключень світла: в Укренерго назвали пікові години споживання 23 вересня 1

Україна увійде в зиму з дефіцитом генерації 4 ГВт - це багато чи мало

Українські енергетики зможуть підготувати до роботи до початку грудня 2024 року з урахуванням відновленої генерації приблизно 14-15 ГВт генерувальних потужностей. Це залишить енергосистему з очікуваним дефіцитом близько 4 ГВт, який неможливо покрити повністю імпортом. Про це заявив виконавчий директор Асоціації енергоефективних міст України Святослав Павлюк.

Після початку повномасштабної війни українська енергосистема 2023 року мала у своєму розпорядженні 18 ГВт доступної потужності. Однак після серії масованих ворожих атак до липня робоча потужність скоротилася до близько 10 ГВт.

Наразі базисом генерації в українській енергосистемі є три атомні електростанції із загальною встановленою потужністю до 8 ГВт, але деякі енергоблоки не можуть працювати на повне завантаження. Крім того, пошкоджено близько 50% потужностей ГЕС, загальна потужність яких до війни становила до 6 ГВт. Також станом на серпень доступна потужність теплових електростанцій і когенерації сягала 5,5 ГВт, зазначив Павлюк.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube