«Приїхав генерал Келлог. І після його прибуття дві ночі поспіль не було жодних масованих бомбардувань. Люди вже жартують... Кажуть, нам слід дати генералу Келлогу український паспорт і залишити його тут».
При виборі треба уважно дивитися на написи
Аварійні та стабілізаційні відключення електроенергії майже на всій території України змушують українців шукати технологічні рішення, завдяки яким вдасться мати світло в оселі. І бажано, щоб це було просто, не дорого і безпечно. Варіант з використанням автомобільного акумулятора у разі відключення світла рекомендують, як найреальніший засіб. Для нього потрібен ще інвертор. Як його вибрати, за якими показниками? Роз’яснив експерт.
Система живлення з використанням акумулятора наступна. Беремо автомобільний акумулятор, плюс інвертор (перетворювач струму з 12 на 220 вольтів), плюс зарядний пристрій для акумулятора. І забезпечуємо світло протягом 3-5 годин. Як вибрати для цієї системи інвертор?
Ми спитали у конструктора з Дніпра Ігоря Кочета, який постійно в соціальних мережах ділиться особистими лайфгаками та дає поради на випадок відключення електроенергії. Він роз’яснив наступне.
«В мережі 220 вольтів форма сигналу - чиста синусоїда. І всі домашні приладі розраховані на роботу з цією чистою синусоїдою. І тому найкращий варіант це інвертор, який теж робить чисту синусоїду. З метою здешевлення інверторів, виробники роблять модифіковану синусоїду. Тобто, спрощують схему, вона виходить дешевше і деякі прилади з нею нормально працюють. Це, наприклад, комп’ютерні блоки живлення, якісь лампочки. Але деякі прилади погано з ним працюють. Це ті, в яких є насоси. Наприклад, газові котли. Деяке обладнання може навіть згоріти від модифікованої синусоїди. Тому найкращий варіант – це чиста синусоїда. Вона дорожче, ніж модифікована синусоїда. При виборі треба уважно дивитися на надписи. Тому що чиста синусоїда – це перевага. Але виробники модифікованої синусоїди теж хочуть продати свої прилади. Тому дизайнерськими, маркетинговими рішеннями пишуть так , щоб покупець купив цей прилад. На чистій синусоїді повинно бути написано Pure wave sine», - сказав Ігор Кочет.
Раніше ми повідомляли, що 17-го листопада стало відомо про збільшення обсягів планових та позапланових відключень світла. Це пов’язано з новою атакою росіян на Україну, а також з різким похолоданням. Наразі впродовж доби планується застосовувати графіки погодинних відключень по всій Україні.