Як прожити без світла? Лайфхаки від українців та рекомендації експерта

Як прожити без світла? Лайфхаки від українців та рекомендації експерта

Читать на русском

Розраховуйте на свої потреби

Читать на русском
Як прожити без світла? Лайфхаки від українців та рекомендації експерта
Розповідаємо, чи всі лайфхаки працюють

Розраховуйте на свої потреби

Як підготувати себе і свої домівки до тотального блекауту? Це – головне питання сьогодення для українців. Порад багато, але кожна людина і родина обирає той варіант, який доступний і безпечний. Один з них – з використанням автомобільного акумулятора. Що про цей варіант говорить експерт?

Що пропонується?

Варіант з автомобільним акумулятором рекомендують, як найреальніший засіб. Отже, беремо автомобільний акумулятор, плюс інвертор (перетворювач струму з 12 на 220 вольтів), плюс зарядний пристрій для акумулятора. Кажуть, що дає світло протягом 3-5 годин і більш того – можна дивитися телевізор, живити роутер та таке інше.

Що каже експерт?

Про цей варіант ми спитали у конструктора з Дніпра Ігоря Кочета, який постійно в соціальних мережах ділиться особистими лайфхаками і дає поради на випадок відключення електроенергії. На його думку, все залежить від того, що саме користувач хоче в своєму домі живити.

«Є економний варіант. Взяти акумулятор, до нього підключити світлодіодну стрічку і повісити її в домі. Економний в тому плані, що акумулятор може видати більше енергії. Якщо людям хочеться підключитися до тих лампочок, які вже є, щоб люстри рідні горіли, тоді до акумулятора підключається інвертор. Він перетворює з 12 у 220 вольт, це подається в мережу дому і все працює», - каже експерт.  

Чи можна при такій схемі дивитися телевізор та живити роутер?

Можна, каже експерт. Але є один важливий момент – на скільки вистачить акумулятора.

«В автомобільному акумуляторі 700 ватт енергії. Але його не можна розряджати повністю! Зняти з аккумулятора ми можемо 300-400 ватт\годин. Телевізор буде використовувати десь 100. Відповідно, подивившись три години телевізор – «висадили» аккумулятор. Все. Більше не можна. Тобто, дивитися можна, втім чи захоче людина розряджати аккумулятор на роботу телевізора? На мою думку, що коли настає блекаут, то людям, перш за все, потрібно світло. Щоб комфортно себе відчувати. Все залежить від «хотєлок». Хоче дивитися телевізор? Ну нехай три години подивиться і ляже спати. Якщо людина розуміє, що цей час можна витратити з користю – посидіти в ноутбуці, попрацювати і заробити гроші, то він може 3-4 години попрацювати в мережі. Якщо він хоче їсти і йому потрібна мікрохвильова піч, значить, йому потрібен інвертор, який потягне на микрохвильовку», - сказав Ігор Кочет. 

Якщо хочеться більшого 

Технічні рішення залежать від того, що людина хоче, якого рівня комфорту – вважає Ігор Кочет.

«Хтось бере дві батарейки, світлодіодики і цього йому достатньо  для освітлення. Хтось бере фонарик, читає книжку і йому цього достатньо, щоб пережити блекаут. А якщо людина хоче при відключенні світла взагалі не відчувати дискомфорту – щоб працював холодильник, микрохвильова пічка, щоб усюди горіло світло, працював ноутбук у нього, у жінки, у дітей, то треба ставити великий аккумулятор з великою ємкістю. Енергія піде і все буде добре.

Все залежить від того, скільки люди готові вклади у технічне рішення цієї проблеми. Хтось готовий витратити 100 гривень на фонарик, хтось 20 гривень на світлодіоди, а хтось готовий витратити 100 тисяч гривень і не напружуватися при відключенні світла. А технічні рішення є різні, обладнання, яке може вирішити завдання існує зараз багато», - зауважив Ігор Кочет.

Раніше ми писали, що один з дієвих варіантів резервного живлення в квартирах – це акумулювати електроенергію доки вона є. Щоб потім витрачати її «з накопичених запасів» у разі перебоїв. Чим варто запастись на випадок серйозних перебоїв з електрикою? Найпростіший варіант - павербанк чи універсальна батарея живлення. Ці прилади діють приблизно за однаковою схемою, а розрізняються потужністю акумулятора та відповідно, ціною.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.