Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прибула виступить у Верховній раді, а також зустрінеться з президентом України
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прибула до Києва. Вона буде виступати у Верховній Раді. ЇЇ візит відбувається на тлі публікації щорічного звіту Європейської комісії про розширення ЄС, який мав би бути оголошений 8 листопада.
Про це повідомляє Ярослав Железняк у своєму офіційному Telegram-каналі. За його інформацією, високопосадовець виступить у Парламенті вже сьогодні.
Також про візит Урсули фон дер Ляєн повідомляв 2 листопада нардеп Олексій Гончаренко. Зі свого боку, віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина 2 листопада заявила, що в Україні очікують на візит голови Єврокомісії.
"Дійсно очікуємо 8 листопада таке рішення (звіт щодо початку переговорів до вступу в ЄС - ред.). Перед тим очікуємо візит президента Єврокомісії для переговорів з президентом Володимиром Зеленським щодо остаточних оцінок, які будуть представлені Єврокомісією в остаточному звіті", – наголосила Стефанішина.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 4 листопада виклала фото з київського залізничного вокзалу, де її зустрів президент України Володимир Зеленський. Зазначається, що це вже шостий візит президентки до України за час повномасштабної війни. Чиновниця у своєму дописі в соцмережі X наголосила, що вона хоче обговорити в Україні питання майбутнього членства України в ЄС, фінансову допомогу, а також яку відповідальність має нести рф за військову агресію проти українців.
"Приємно повернутися до Києва під час мого шостого візиту за час війни. Я тут, щоб обговорити шлях вступу України до ЄС. Фінансову підтримку Євросоюзу для відновлення України як сучасної процвітаючої демократії. І як ми будемо далі змушувати Росію платити за її загарбницьку війну", – розповіла вона.
Раніше видання Blooomberg повідомляло, що Єврокомісія може розпочати перемовини щодо процесу вступу України до ЄС. Однак, зазначалось, що європейські чиновники будуть висувати деякі вимоги, які має виконати України. Зокрема, йшлося про боротьбу з корупцією. Це рішення мало б погодитись в грудні 2023 року. Після того, як комісія надала б рекомендацію, лідери ЄС мали б її погодити. Це може відбутись на саміті країн Європи.
Однак, деякі країни Європи на кшталт Угорщини мають непередбачувано позицію стосовно вступу України до блоку та реалізацію нею усіх рекомендацій, які надали європейці. У разі, якщо ЄК та європейські лідери схваляться рекомендації України, то вона має перейти до процедури завершення реформ і приведення законодавства у відповідність до законодавства ЄС.
Це мали б бути реформи у 30 сферах. Зокрема, й у верховенстві права та економіці. Цю процедуру неможливо прискорити, вона може тривати близько 10 років за досвідом інших країн.
Також Україна отримала гарні сигнали від Єврокомісії стосовно майбутньої підтримки. Речник Європейської комісії Ерік Мамер наголосив, що попри загострення конфлікту на Близькому Сході, Україна відбиває широкомасштабну військову агресію рф. Саме тому, в Європі ніхто не ставить під сумнів допомогу нашій країні. Зазначається, що Єврокомісія буде допомагати українцям стільки скільки знадобиться.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.