ЄК вимагатиме прогресу України в боротьбі з корупцією
Наступного місяця Єврокомісія, виконавчий орган ЄС, ймовірно, рекомендує розпочати переговори про багаторічний процес вступу України до блоку. Водночас ЄК, як передбачається, вимагатиме прогресу в деяких пріоритетних сферах, включаючи боротьбу з корупцією. Лідери ЄС матимуть погодити цю пропозицію на саміті в грудні.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, які переконані, що відмова від надання такої рекомендації була б для ЄК ознакою політичної неспроможності, зважаючи на умови, в яких зараз живе Україна.
Після того, як комісія надасть свою рекомендацію, лідери ЄС матимуть її погодити. Швидше за все це відбудеться на саміті в грудні. Джерела кажуть, що позиція з цього питання кількох країн блоку, приміром Угорщини, не є передбачуваною.
У разі схвалення рекомендації Україна перейде до тривалої процедури завершення реформ і приведення законодавства у відповідність до законодавства ЄС. Це передбачатиме реформи у понад 30 сферах, включаючи верховенство права та економіку. Способів прискорення цієї процедури немає. Зазвичай процес триває понад 10 років (як з Хорватією, яка приєдналася до блоку в 2013 році).
Видання наголошує, що початок переговорів про членство зміцнить позицію президента України на тлі контрнаступу проти росії. В червні 2022 року Європейська Рада надала Україні статус кандидата на членство в ЄС. В жовтні відбудеться саміт ЄС, під час якого очікується жваве обговорення питань, що стосуються розширення блоку. До цього часу український уряд сподівався зробити все можливе для того, аби політичне рішення почати перемовини про вступ було ухвалене.
Більшість європейців підтримують вступ України до ЄС. Найбільшу підтримку продемонструвала Литва, найменшу – Угорщина. Напередодні голова фракції "Слуги народу" в парламенті Давид Арахамія заявив, що парламент ухвалив вже 99,9% того, що вимагає Європейський Союз для початку перемовин про вступ України.
Єврокомісія не підтримала ідею президента ЄС Шарля Мішеля визначитися з термінами розширення ЄС. Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель пропонує встановити дату, до якої Україна має вступити до ЄС. Розширення ЄС з включенням України є "необхідним геополітичним наслідком російської війни", - повідомила міністр іноземних справ Німеччини Анналена Бербок.
Раніше віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомляла, що Україна зможе долучитися до Північноатлантичного союзу (НАТО) відразу після завершення війни й відбутися це може швидше за вступ до Євросоюзу, бо готовими вступити до ЄС українці будуть тільки через два роки. Втім, остаточно вступ у ці два союзи залежатиме від перебігу війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.