Голова Державної судової адміністрації за хабар пообіцяв необхідне рішення Верховного суду: НАБУ і САП завершили розслідування

Читать на русском

Олексій Сальніков пів року тому отримав 7,5 тисячі доларів хабаря. До схеми він залучив ексголову Верховного суду Князєва

Читать на русском
НАБУ, Олексій Сальніков
НАБУ і САП завершили розслідування стосовно голови ДСА. Фото: НАБУ

Олексій Сальніков пів року тому отримав 7,5 тисячі доларів хабаря. До схеми він залучив ексголову Верховного суду Князєва

Завершено розслідування стосовно голови Державної судової адміністрації України Олексія Сальнікова. Матеріали справи стали відкритими 18 вересня. Підозрюваного звинуватили у підбурюванні до надання хабаря суддям Верховного суду. Він обіцяв комерційному підприємству, що рішення суду буде на їх користь. 

Про це повідомляє пресслужба НАБУ. Працівники відомства зазначають, що свої послуги чиновник оцінив у 7,5 тис. доларів. Частину коштів у 2,5 тисячі він мав би лишити собі, а передати суддям за винесення рішення інші 5 тисяч.

  • 11 серпня Вищий  антикорупційний суд України відсторонив Олексія Сальнікова від роботи до 24 вересня.
  • 24 липня НАБУ та САП повідомили про підозру голові ДСА
  • 28 липня ВАКС визначив суму застави у 805 тисяч гривень, яку мав би сплатити Сальніков. Також на нього було покладено особисті зобов'язання.

За даними слідчих, підозрюваний у березні 2023 року отримав від людини 7,5 тисячі доларів. Він мав би посприяти у винесенні рішення суддями Верховного суду. Він залучив до схеми колишнього голови суду Всеволода Князєва.

"Однак, після викриття НАБУ і САП ексголови Верховного суду на одержанні хабаря, поведінка голови ДСА різко змінилася і він почав ухилятися від вирішення питання, проте й не маючи намір повертати отриману ним неправомірну вигоду", — зазначили у НАБУ.

Корупція у Верховному суді: подробиці скандалу

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми отримання хабарів зі сторони керівництва та суддів Верховного суду. Тоді голову Верховного Суду Всеволода Князєва затримали на отриманні хабаря у розмірі 2,7 млн доларів. Після цього 16 травня він втратив цю посаду. Також було повідомлено про підозру його спільнику - адвокату. 

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ексголові Верховного суду Всеволоду Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Саму суму застави з часом зменшили. Вона була призначена у розмірі 75 мільйонів гривень. 

Раніше повідомлялось, що НАБУ і САП вручили власнику групи "Фінанси і кредит" Костянтину Жеваго підозру у наданні хабаря голові та суддям Верховного Суду в обмін на рішення на його користь у господарській справі. Проте він відкидає усі звинувачення. Детективи своєю чергою проінформували, що судді Верховного Суду отримали хабар за ухвалення рішення на користь власника групи "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго. 

За даними слідства, у 2002 році підозрюваний придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. Однак колишні акціонери у 2020 році звернулись до суду з позовом, аби визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним і повернути собі акції ГЗК. Суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. 

Слідчі НАБУ кажуть, що Жеваго не хотів втрачати акції. Саме тому він домовився з адвокатом столичного адвокатського бюро, який мав зв'язки у Верховному суді. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату $2,7 млн з яких $1,8 млн – суддям Верховного Суду. Решта суми пішла на оплату посередницьких послуг.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.