Згідно з кримінально-процесуальним кодексом, прокурори мають 24 години з моменту затримання для вручення підозри. Зараз САП ще не вручила підозру Князєву, але готує її
Прокурор САП Олександр Омельченко офіційно підтвердив затримання голови Верховного суду України Всеволода Князєва, якого днем раніше упіймали на рекордному хабарі у $2,7 млн. Зараз прокурори готують йому повідомлення про підозру.
Як пояснив Омельченко, голові Верховного суду України ще не оголошували підозри, бо на це відведено 24 години. Прокурор САП підтвердив, що Всеволода Князєва затримали й зараз перевіряють ще кількох суддів, яких підозрюють у корупційній діяльності.
На цей час затримано голову Верховного суду і вживаються заходи щодо перевірки інших осіб, їх причетності до кримінального правопорушення. На цей час ще не вручили (підозру), оскільки КПК дає нам 24 години для вручення повідомлення про підозру, воно готується і буде вручено, - пояснив Омельченко.
Він також додав, що у справі поки не оголошено жодного повідомлення про підозру, втім затримало ще двох осіб. Подробиць прокурор САП не розповів.
Директор НАБУ Семен Кривонос розповів, що у НАБУ отримали інформацію про діяльність злочинного угруповання із залученням посередників суддів.
Як розповів Кривонос, зокрема, зафіксували низку контактів власника групи "Фінанси та кредит" бізнесмена Костянтина Жеваго з одним із власників адвокатського об'єднання яким користувалися для прикриття злочинної діяльності.
Йшлося про домовленість щодо неправомірної вигоди на користь високопосадовців суду "за ухвалення потрібного для цього підприємця рішення", розповів керівник НАБУ.
За кілька днів після встановлення контакту 15 березня мало відбутись засідання по даній справі, предметом якого було обговорення. Внаслідок попередньої домовленості - засідання було перенесене, щоб можна було відтягнути час для акумулювання коштів, - зазначив Кривонос.
За його словами, паралельно почалась передача коштів від бізнесмена до адвоката, і уже 19 квітня Верховним Судом було ухвалено рішення.
На початку травня адвокат-учасник цього злочинного угрупування отримав від керівництва Верховного Суду вказівку, щодо розподілу цієї неправомірно вигоди серед учасників злочинного угрупування - суддів, - додав директор НАБУ.
За словами Кривоноса, 3 травня була отримана перша частина неправомірної вигоди, а 15 травня передали другу частину, “яка була зафіксована на гарячому".
За фактом топ-корпції відкрили провадження відповідно до ч. 4 ст. 368 та ч. 4. ст 369 ККУ (отримання неправомірної вигоди і пропозиція і обіцянка такої вигоди). За цією статтею передбачене покарання від 8 до 12 років ув'язнення.
Увечері 15 травня голову Верховного Суду Всеволода Князєва затримало НАБУ за підозрою в отриманні хабара в розмірі близько 2,7 млн доларів США. Це є найвищою сумою хабара, отриманого українським чиновником за всю історію нашої країни.
Після затримання Князєва обшуки провели ще у 18 суддів Верховного Суду у зв'язку з справою Князєва. НАБУ офіційно підтвердило, що разом зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) вони розкрили масштабну корупційну схему у Верховному Суді, яка передбачала отримання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду.
Хабар міг бути наданий особою, пов'язаною з Костянтином Жеваго, олігархом-втікачем, який зараз перебуває під слідством у справі про банкрутство банку "Фінанси та кредит". Проте, офіційного підтвердження цієї інформації немає.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у зв'язку з цими подіями Верховний Суд скликав позачергове засідання пленуму на 16 травня і запросив на нього журналістів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.