Голод до голів: хто, як і кому забивав на відборі Євро-2024

Читать на русском

Португалія в цьому відборі була надзвичайно сильною

Читать на русском
Найкращим бомбардиром турніру став Лукаку. Фото: Gettyimages.com
Кріштіану Роналду досі лишається одним з лідерів бомбардирської гонки. Фото: Gettyimages.com

Португалія в цьому відборі була надзвичайно сильною

У перерві від матчів збірних, саме час згадати про цікавинки відбору Євро-2024. Голи та здатність їх забивати - візитівка будь-якої команди.

Інформатор робить уважний погляд та наводить найпоказовіші цифри й факти.

Скільки забила Україна?

Україна на цьому відборі Євро забивала катастрофічно мало: лише 11 м’ячів. Враховуючи, що по 3 залетіло Мальті та Північній Македонії (але тільки в одному з матчів), цього року наша реалізація могла бути в рази кращою. І це при тому, що забивали майже в кожній грі. Футболісти з атакувальним потенціалом провели дуже багато матчів, більше 5-ти мають Довбик, Мудрик, Зінченко, Циганков і Малиновський, але тільки Циганков забив 2 голи, всі інші - по одному (за виключенням Малиновського, він без м’ячів).

Що цікаво, більше нас забили Ісландія, Казахстан, Швеція та Люксембург - вони не відібралися напряму, але добряче наколотили суперникам. Тому ж Люксембургу вдалося в одній групі пустити дев'ять від Португалії, а потім забити більше трьох Ісландії та Боснії. Ми детально розбирали, що треба покращити Україні для вдалого виступу у плей-оф навесні. І голи та реалізація - один з ключових факторів.

Хто лідер

Пам’ятаєте знищення Гібралтару французами? 14:0, де Мбаппе настріляв хет-трик, а Жиру та Коман зробили по дублю. Так от, цей виїзд на тракторі підняв результативність Франції до космічних показників - 29 голів за відбір. Але навіть так їм не вдалося вийти на першу сходинку, бо там закріпилася збірна Португалії - 36 м’ячів. Так, піренейці мали на 2 матчі більше, але свої взяття воріт вони розподілили поступово між усіма іграми. Третя за настріляним Іспанія, 25 голів. Далі розташувалися Бельгія, Англія та Швейцарія, яким вистачило 22 голи для успішної кваліфікації у групах зі значним спротивом.

При чому, Португалія абсолютний лідер ще й у голах із гри. Лише 3 з пенальті та 5 зі штрафних. Решта - ігрові моменти. Подивіться таблицю: найбільше стандартами користувалася Словенія, яка за 10 ігор забила лише 20 м’ячів (6 зі штрафних). А от за пенальті лідер Англія: 5 таких ударів, найбільше серед півсотні команд.

Голодні до голів: хто і як найбільше назабивав на відборі Євро 1

Цікаве спостереження: лише Іспанія та Швейцарія вибороли середнє володіння у понад 70% за всі матчі. В України цей показник 46,7%. Це не всі яскраві факти про відбір Євро, детальніше почитати можна тут.

Чий захист виявився найкращим?

Не можемо не згадати і про команду, яка змогла найкраще протистояти чужим атакам та витягти найменше м’ячів із сітки. Без зайвих загадок - це, звісно, Португалія. Усі лаври забирає ця збірна: лише Словаччина спромоглася пробити їх захист, двічі в одному матчі. У решті - абсолютний нуль на табло та купа голів у відповідь. Ще й кращий асистент - португалець Фернандеш. Суцільна феєрія. 

Бідося Гібралтар

Ну і ще про Гібралтар. Накидали йому дай Боже - 41 м’яч, 20 з них - в останніх двох іграх (бідний голкіпер Копейнг). Ті самі 14:0 - новий рекорд збірної за голами в їх ворота в одному матчі. Забити їм також не вдалося: навіть Ліхтенштейн знайшов свій єдиний м’яч у ворота БіГ. Зате гібралтарці мають чудовий вигляд з вікон, та й клімат кайфовий, ще й океан поруч. Ну має ж бути якесь заохочення для футболістів грати в цій збірній.

Серед слабких команд ніхто не підібрався настільки близько до жахливого захисту. Навіть Сан-Маріно пропустило 31 гол, забивши Казахстану, Фінляндії та Данії! Всі інші мають по 2 чи більше м’ячів. А Фарерські острови провели чи не найліпший виступ в їх історії: врятували нічиї проти Молдови та Албанії і пропустили лише 13 м’ячів. Це - найкращий результат серед усіх найслабших країн відбору.

Найкращий бомбардир… і не португалець

Лукаку наколотив аж 14 м’ячів. Свій відрив від Роналду він оформив в одному матчі. Як пише UEFA - і тут не минулося без рекорду. Бельгієць зробив покер в останній грі проти Азербайджану, на що йому знадобилося лише 20 хвилин! Саме цей перфоманс золотими літерами виокремив його прізвище в історії відборів: тепер саме Лукаку - рекордсмен за голами на цій стадії Євро. Позаду в рейтингу лишилися Левандовський, Хунтелаар та Гілі.

Окрім того, що він забив 65% голів власної збірної, у Лукаку шалена результативність - в середньому, це майже 2 голи за гру. Ще наочніше на користь Ромелу говорить кількість хвилин: 552 на 10 матчів. У Роналду 726 хвилин, але лише 10 м’ячів цього року. Поруч ще йдуть Мбаппе, Гейлунд і Кейн.

Ми дуже чекаємо на весну. Там будуть не тільки потенційні два матчі збірної України, а й ще кілька виступів топових команд у боротьбі за останні три місця головного турніру. Сподіваємося, що там українці будуть ще кращими за віддачею та стануть лідерами і статистично, і за грою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.