Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Ці пункти стосуються ядерної енергетичної безпеки, продовольчої безпеки, обміну полоненими та повернення викрадених дітей
Україна оприлюднила перші три з десяти ключових пунктів, які Київ хоче винести на обговорення під час Глобального саміту миру, що відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Ці пункти стосуються ядерної та продовольчої безпеки, а також обміну полонених та повернення викрадених РФ дітей.
Про перші три з десяти загалом пунктів, які Україна виносить на мирний саміт, повідомив український президент Володимир Зеленський в інтерв'ю центральноазіатським ЗМІ.
Україна наголошує на необхідності розв'язання питання Запорізької атомної електростанції, яка з березня 2022 року перебуває під окупацією російських військ.
"Пункт перший – ядерна енергетична безпека. Тобто у нас окупована станція, 6 блоків, це може бути 6 Чорнобилів. Український менеджмент та наші технарі там працюють, а керують росіяни", - наголосив Зеленський.
Україна, будучи одним зі світових лідерів з експорту зернових, підкреслює важливість вільного доступу до українських портів для запобігання світовому голоду.
"Пункт другий – продовольча безпека. Тут усі зацікавлені", - повідомив президент.
Україна закликає до негайного обміну всіх полонених та повернення тисяч дітей, яких Росія силою вивезла на свою територію.
"Третій пункт – обмін усіх на всіх та повернення дітей, яких Росія силою вивезла на свою територію. Це тисячі дітей, жодна інституція ООН не займається сьогодні цим пунктом. Діти українців зараз у Росії, вони заручники. Тож наші українці там як раби на галерах орють", - сказав Зеленський.
Близько 70 країн світу планують взяти участь у Глобальному саміті миру, який відбудеться 15-16 червня в Швейцарії. Очікується, що серед учасників будуть лідери кількох країн G7, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністри Канади Джастін Трюдо та Японії Фуміо Кісіда.
Україна не запросила на саміт представників Росії, пояснивши це тим, що не хоче давати їм можливість зірвати зустріч. За словами президента Володимира Зеленського, Росію планують залучити до переговорів на наступному етапі за посередництва інших країн.
Варто зазначити, що Росія вже заявила про свою не зацікавленість у участі в саміті, навіть якщо її запросять. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров назвав Швейцарію невідповідним місцем для переговорного процесу, а також розкритикував "формулу миру", запропоновану Україною.
Ця формула включає 10 пунктів, серед яких виведення російських військ з України та відновлення її територіальної цілісності.
Ще одним розчаруванням для Зеленського стало те, що на саміт не приїдуть представники Китаю, який є важливим союзником Росії. Пекін тривалий час вважався ключовою фігурою у переговорному процесі, а влада Китаю заявляла про підтримку "своєчасного скликання мирної конференції з рівною участю всіх сторін".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.