Намагається зірвати Саміт миру: Кулеба пояснив мету заяв РФ про готовість Путіна до перемир'я

Читать на русском

Російський диктатор нібито готовий зупинити війну на нинішній лінії зіткнення

Читать на русском
Дмитро Кулеба
Перемир'я між РФ та Україною

Російський диктатор нібито готовий зупинити війну на нинішній лінії зіткнення

По російських ЗМІ ширитися інформація, що Путін нібито готовий заморозити війну в Україні. Але міністр закордонних справ Дмитро Кулеба впевнений, що ці анонімні заяви хибні й не мають нічого спільного з реальністю. У них єдина мета – запобігти проведенню Саміту миру.

Про це у мережі X (раніше Twitter) написав голова МЗС України. За його словами,  оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню й заморожування конфлікту на нинішній лінії зіткнення. Бо при цьому армія РФ продовжує атакувати нашу країну. 

"Чому російські "джерела" раптом повідомляють ЗМІ, що Путін готовий зупинити війну на нинішній лінії зіткнення? Все дуже просто. Путін відчайдушно намагається зірвати Саміт миру у Швейцарії. Він боїться його успіху", - сказав міністр.

Він додав, що зупинити диктатора Путіна може тільки "принциповий та об'єднаний голос світової більшості". Тому Україна намагається залучити до Саміту якомога більше лідерів з усіх континентів і частин світу.

"Коли весь світ висловиться на підтримку відновлення повної сили Статуту ООН і міжнародного права, Росія буде змушена зробити вибір на користь миру", - підкреслив Кулеба.

Глобальний саміт миру у Швейцарії

Перший Глобальний саміт миру, який ініціював Володимир Зеленський, пройде 15 та 16 червня у швейцарському Бюргенштоці. Очікується, що присутніми на ньому будуть понад 80 країн. Росію на цей захід не покликали.

Метою цієї зустрічі глав держав і урядів є розробка спільного розуміння шляху до справедливого та тривалого миру в Україні. Розроблена стратегія лідерами має стати основою для мирного процесу.

Нещодавно стало відомо, що президент США Джо Байден не буде присутній на саміті у Швейцарії. Причина в тому, що він вирушить на захід зі збору коштів на передвиборчу кампанію в Каліфорнії, який був запланований раніше. Це свідчить про те, що Байден переключився на режим виборчої кампанії.

Також головний дипломат Китаю Ван Ї може відмовитися від участі в Глобальному саміті миру щодо України через планову зустріч країн БРІКС, яка припадає на той самий час. Зазначається, що Бразилія та Китай підтримали мирну конференцію України. Утім вони хочуть, щоб в саміті взяла участь РФ. Натомість у Глобальному саміті миру підтвердили свою участь Індія та Хорватія

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.