"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
У 2023 році надходження коштів до бюджету від акцизів та ПДВ склали близько 60 млрд грн
Верховна Рада має вирішити питання підвищення акцизу на автогаз, зрівнявши акцизи на паливо відповідно до енергоємності. Ставка має бути 160-170 євро, вважає Гетманцев. При цьому вирішення питання підвищення акцизу на автогаз є перспективою кількох місяців.
Про це заявив голова Комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає enkorr. Зокрема, він заявив, що надходження коштів до бюджету цього року від акцизів та ПДВ становили близько 60 млрд грн. Гетманцев додав, що підвищення акцизу на автогаз може вирішитись за кілька місяців.
За словами депутата, єдина причина низького акцизу на газ полягає в тому, що "колись на ринку LPG (скрапленого природнього газу - Ред.) були сильніші лобісти, ніж на ринку бензинів".
"Співвідношення має бути в енергоємності. Якщо застосовуємо цю логіку при ставці на бензин 213 євро за 1000 л, ставка на газ повинна бути 160-170 євро. Це європейська практика", – наголосив він.
Нагадаємо, що навесні 2022 року після початку повномасштабної війни Верховна Рада взагалі скасувала акциз на пальне в рамках лібералізації податкового законодавства на період воєнного стану. Перед скасуванням ставка акцизу була диференційованою: для бензину – 213,5 євро за 1000 літрів, для дизеля – 139,5 євро, автогазу – 52 євро.
У вересні 2022 року депутати переглянули своє рішення, повернувши ауцизи на пальне. В Україні почали діяти такі ставки: для бензину, дизеля та біопалива - 100 євро за 1 000 літрів, для газу - 52 євро за 1 000 літрів. ПДВ для всіх видів пального залишиться на рівні 7%.
З 1 липня податки на пальне в Україні повернулися на рівень до повномасштабного вторгнення: ПДВ – до 20%, акциз на бензин – до €213, дизпаливо – до €139 за 1000 л. При цьому акциз на автогаз залишився на рівні 52 євро за 1000 л.
У листопаді автогаз на українських АЗС подорожчав на 30%. Основні причини – дефіцит, що виник через блокаду кордону, та боротьба з російським пальним. Минулого місяця подорожчання прискорилося: літр автогазу на українських АЗС подорожчав у середньому на 8 грн, впритул наблизившись до 40 грн/л, за даними консалтингової групи "А-95". Проте у грудні ціни підуть униз, прогнозують учасники ринку.
Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн вважає, що автогаз і без підвищення акцизу у будь-якому разі зріс би у ціні через страйки польських перевізників на кордоні. Проте, він прихильник того, щоб акциз з кожного літру моторного палива був однаковим. До слова, зростання акцизу на автогаз спрямовуватиме з податків до бюджету додатковий 1 мільярд гривень щомісяця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.