В податковому комітеті ВР хочуть вдосконалити держрегулювання ринку азартних розваг
"Відсутність системи онлайн моніторингу, численні скандали та блокування, неналежний контроль за галуззю свідчить про те, що створення КРАІЛ помилкою. Погоджуюсь з КМ (Кабінетом міністрів - ред.) Помилки треба виправляти", - написав Гетманцев.
Нагадаємо, що дана комісія була створена ще в 2020 році. Під неї був прийнятий спеціальний закон "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор".
КРАІЛ є колегіальним органом у складі голови та 6 членів. Голова та члени КРАІЛ призначаються на посади та звільняються за результатами відкритого конкурсу. Засідання КРАІЛ є правочинним, якщо на ньому присутні 5 членів з шести.
Однак із введенням воєнного часу деяких членів комісії призвали до лав ЗСУ. Це, в свою чергу, призвело до неможливості проводити засідання та збирати кворум, приймаючи якісь рішення.
Сам законопроєкт, який згадує Гетманцев, розробляли в Мінцифри. Саме вони і обґрунтовують необхідність ліквідації комісії тим, що вона не здатна зібрати кворум вже тривалий час. Міністр цифрової трансформації Федоров схвально поставився до позиції податкового комітету та його очільника.
"Комітет підтримав нашу ідею ліквідувати КРАІЛ й автоматизувати видачу гральної ліцензії у сфері азартних ігор. Дякую комітету і його голові Данилу Гетманцеву за підтримку. Тепер законопроект № 9256 очікує на перше читання, сподіваюся на підтримку народних депутатів і в сесійній залі. Це важливий антикорупційний законопроєкт. Якщо його ухвалять, з процесу видачі ліцензій приберуть людський чинник — усе буде автоматично й за чіткими критеріями", - вважає міністр.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.