Гетманцева звинуватили у планах встановити одноосібний контроль при розгляді скарг із податковими накладними

Читать на русском

Данило Гетманцев хоче, щоб скарги по заблокованих податкових накладних розглядав один лише посадовець замість колегії

Читать на русском
Данило Гетманцев

Данило Гетманцев хоче, щоб скарги по заблокованих податкових накладних розглядав один лише посадовець замість колегії

Данило Гетманцев, очільник податкового комітету Верховної Ради, ще раз довів, що хоче дотиснути бізнес в Україні. У нього з'явилась нова ідея як підім'яти під себе систему розгляду скарг щодо заблокованих податкових накладних (ПН) і розрахунків коригування (РК). Якщо раніше їх розглядали колегіально, то тепер планують посадити одного чиновника, який все й вирішуватиме. 

Про це розповіла народна депутатка Ніна Южаніна, голова комітету ВР з питань податкової та митної політики. Вона написала у Telegram про поправку Гетманцева до резонансного законопроєкту №9662. 

"Звернула увагу на внесену головою комітету поправку щодо порядку оскарження рішень про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН (п. 56.23 ПКУ). Замість колегіального порядку розгляду скарг  по заблокованих ПН/РК пан Гетманцев пропонує запровадити одноосібний - в особі якогось керівника структурного підрозділу", - написала Южаніна. 

Це означає, що об'єктивність при розгляді скарги зведуть до нуля. І все залежатиме від волі чи настрою одного посадовця, який має розв'язати таке важливе питання для підприємця. 

Нагадаємо, у профільному комітеті розглядають поправки до проєкту закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення онлайн комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства". Його авторами є депутати Данило Гетманцев, Ярослав Железняк і Олексій Леонов.

Тиск Гетманцева на бізнес

Раніше, коментуючи цей законопроєкт, Южаніна заявила, що Гетманцев, позиціонує себе як технократ-реформатор, але насправді його мета - дотиснути бізнес. І йому не важливо, які наслідки будуть для держави, яка бореться за свою свободу із сильним агресором. 

Раніше президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців, Борис Емельдеш, вказав на непрямі докази того, що Гетманцев особисто керує Державною податковою службою. Соціологічні опитування свідчать, що Гетманцев - політик з найнижчим рейтингом. Більшість українців вважають, що він не відповідає тій роботі, яку робить у парламенті та хотіли б його звільнення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.