Гетманцев вів бізнес у Криму, платив податки окупантам та прикривався матірʼю - розслідування

Читать на русском

Журналісти розкрили відразу декілька схем, якими промишляв нардеп

Читать на русском
Гетманцев
Мати Гетманцева має приміщення у Сімферополі

Журналісти розкрили відразу декілька схем, якими промишляв нардеп

Данило Гетманцев – нардеп та очільник парламентського податкового комітету, ключовий публічний спікер влади у цій сфері. Він заохочує до максимальної прозорості бізнесу і проведення реформ. Все було б чудово, якби у його матері не було бізнесу в окупованому Криму, звідкіля йдуть податки країні-агресору.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info. Долучившись до команди Володимира Зеленського у 2019 році, Гетманцев задекларував маму. А з нею – бізнес, нерухомість, автомобілі.

Варто зауважити, що мама Гетманцева – засновниця одного з найвідоміших в Україні туроператорів TPG. Цікаво, що TPG є у декларації. Водночас кіпрська TPG записана на іншу кіпрську компанію – Dunkley marketing LTD. Та своєю чергу безпосередньо належить матері Гетманцева. Dunkley marketing LTD у декларації "забули". Однак ця компанія зробила значний внесок у сімейний бізнес.

Олена Гетманцева
Олена Гетманцева

Бізнес у Криму

У юридичної компаніїгетманцева Jurimex ще з кінця 2000-х клієнтом був солідний кримський клієнт – готельний комплекс "Ріпаріо" (за радянських часів – пансіонат "Прибережний") під Ялтою. Його власником став "суддівсько-прокурорський клан", йдеться у розслідуванні. Спершу "Ріпаріо" оформлюють на родичів, а згодом – на британську компанію. Її сліди ведуть на Кіпр. Окрім того, пакет акцій отримала Ірина Мельніченко – співвласниця "Ріпаріо" та партнерка Гетманцева. "Податківець" підтвердив, що його юристи вели справи готелю та цілої групи різних бізнесів, так званим "фасадом" яких була Мельніченко.

До 2014 року компанія Jurimex надавала цілий спектр послуг. Восени 2014 року, після захоплення Криму, Мельніченко летить до Москви. Тоді у російському реєстрі з'явилися клони українських компаній, на які була заведена нерухомість та грошові потоки готельного бізнесу під Ялтою. Фактично бізнес визнав юрисдикцію росії та почав платити податки країні-терористці. Податки Мельніченко також йдуть у бюджет росії. Окрім того, дві компанії, на яких "висять" два будинки та нежитлові приміщення, також починають сплачувати податки окупантам. Міноритарну долю у цих компаніях мав Гетманцев.

Гетманцев наголосив, що Jurimex припинив супроводжувати компанії, які залишилися у Криму, але юридичний супровід "Прибережного" ще у 2022 році продовжував вести Дмитро Махаринський. Він є очільником представництва Jurimex у Криму до 2014 року. Окрім того, Махаринський веде справи російського клона однієї з фірм Олени Гетманцевої. Мовиться про її орендний бізнес. Мати Гетманцева має приміщення у Сімферополі.

Сам Гетманцев заявив, що приміщення наразі втрачене і повернеться лише після звільнення Криму. Водночас компанія має свою фірму-клона. Вона зареєстрована у тому ж приміщенні. Директор – Махаринський. До 2022 року клон висів на компанії Dunkley marketing LTD – кіпрському "гаманці" зі структури туристичного бізнесу матері Гетманцева.

 

Реакція "податківця" на розслідування 

"Друзі отримав більше ніж сто повідомлень зі словами підтримки.  Від різних людей, більшість з яких навіть не знаю. Зважаючи на постійний шквал замовних матеріалів та критики на мою адресу для мене дуже несподівано, що поряд стільки розумних та відданих країні однодумців. З вами ми безперечно переможемо і ворога на фронті та ще страшнішого ворога в тилу — крадіїв та корупціонерів, що знищують нашу націю з середини. Поряд з цим я б просив нікого не звинувачувати журналістів Бігус в замовленнях. Вони точно роблять з нами одну справу і переконаний роблять її чесно! Ще раз вдячний їм за репортаж", - написав у себе в Telegram-каналі Гетманцев. 

Про Гетманцева

У 2019 році Гетманцева обрали народним депутатом 9 скликання від партії "Слуга народу" номером 20 у списку як безпартійний. Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. За даними Руху "Чесно", станом на липень 2020 Гетьманцев ввійшов у топ-3 нардепів, які подали найбільше законодавчих ініціатив, а також найбільша кількість яких була ухвалена. Цього ж року він не підписав звернення до спікера парламенту Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій. 

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (№5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше ніж 25 тисяч голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не повною мірою. У 2023 році заявив, що вдячний Ігорю Абрамовичу за те, що він зробив для країни та запропонував прощатися з ОПЗЖ "по-людяному".

Нагадаємо, нардепа Шахова оголосили в розшук. Крім того, ВАКС розглядає справу "Слуги народу" Пашковського, який забув внести в декларацію орендовану квартиру.

Також Інформатор писав, хто з нардепів уникає декларування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.