ВАКС розглядає справу Слуги народу Пашковського, який забув внести в декларацію орендовану квартиру за 2 млрд грн - що відомо

Читать на русском

Вартість питання в межах 70 тисяч гривень штрафу, який буде накладено на нардепа, якщо його визнають винним у внесенні недостовірних відомостей у декларацію, але захист намагається загальмувати справу

Читать на русском
ВАКС розглядає справу Слуги народу Пашковського, який забув внести в декларацію орендовану квартиру за 2 млрд грн - що відомо
Підозру у внесенні недостовірних даних до електронної декларації за 2020 рік Пашковському оголосили 15 грудня

Вартість питання в межах 70 тисяч гривень штрафу, який буде накладено на нардепа, якщо його визнають винним у внесенні недостовірних відомостей у декларацію, але захист намагається загальмувати справу

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) розглядає справу за обвинуваченням народного депутата від фракції "Слуга народу" Максима Пашковського. Він не задекларував орендовану квартиру. Її вартість складає близько 2 мільярди гривень. 

Як пише судово-юридична газета, на засіданні, яке відбулося 1 березня, суд завершив дослідження письмових доказів сторони обвинувачення у зазначеній справі та перейшов до дослідження доказів сторони захисту. До матеріалів справи долучили договір купівлі-продажу квартири в недекларуванні оренди якої підозрюється Пашковський, а також договір дарування.

Відхилення клопотання захисту та перенесення розгляду справи 

На думку захисника депутата, зазначені документи свідчать про те, що експертне дослідження квартири, в недекларуванні якої обвинувачують Пашковського є необ’єктивним. Він вимагає залучити іншого експерта для проведення експертизи. 

"Є відомості які ми щойно дослідили, що ця квартира вартувала іншу суму, прошу залучити іншого експерта для проведення експертизи", - зазначив захисник.

Разом з тим суд не побачив підстав для залучення експерта для проведення нової експертизи. Колегія відмовила у задоволенні клопотання. 

"Колегія порадившись на місці вирішила відмовити у задоволенні клопотання. Сторона захисту мала можливість самостійно призначити експертизу. Всі документи для цього були у розпорядженні сторони захисту" - повідомив суддя Сергій Мойсак.

Також до матеріалів справи додали лист Пашковського до НАЗК, в якому він заявив, що не повідомив вчасно про оренду квартири, оскільки не виявив помилку у відведений законодавством час на подання виправленої декларації. На тлі цього суд вирішив відкласти розгляд справи до 6 березня.

Що загрожує Пашковському, якщо його визнають винним 

Дії Пашковського кваліфікували за ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України (умисне внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації). Вони караються штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподаткованих мінімумів (51 або 68 тисяч гривень) або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин або обмеженням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Що за квартира 

Відомо, що квартира знаходиться на Печерську (центральний район Києва). Пашковський користувався нею на підставі договору оренди. Вартість цієї нерухомості становить понад 1,9 мільйона гривень. 

Чим відомий Пашковський 

"Слуга народу" висунула Пашковського кандидатом в народні депутати по мажоритарному виборчому округу №11 у Вінниці. На час виборів він був директор ТОВ "Панчер Солюшнс". За даними "РУху Чесно", наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше ніж 25 тисяч голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не повною мірою. Цього ж року підписав звернення до спікера Верховної ради Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

 

Раніше ми писали, що Тищенка виключили з фракції "Слуга народу". Крім того, митрополит ПЦУ Драбинко пояснив, як став власником елітного маєтку в центрі Києва, який продав нардепу Халімону. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.